JUGOSLAVIJA - Švedska 32:18

Trento, ITALIJA, 13. decembra - Jugoslavija je lakše nego što se očekivalo savladala Švedsku sa 32:18 (13:9) i plasiala se u polufinale Svetskog prvenstva za rukometašice. "Plave" su za razliku od prethodnih duela odlično igrale u odbrani.

Naša reprezentacija je odigrala najbolju utakmicu na prvenstvu. Rezultatska neizesnost je trajala samo do 15 minuta. "Plave" su tokom cele utakmice bile u vođstvu, a Šveđanke su samo u dva navrata, i to u prvih 10 minuta uspevale da izjednače.

U nastavku su Šveđanke smanjile našu prednost na ti gola, ali je sve osim toga proteklo u znaku naše reprezentacije. Odlično su "plave" organizovale kontranapade, a na golu je Zlata Paplacko činila čuda. Od 35. do 43. minuta naše su postigle pet uzastopnih golova i povećale prednost na nedostižnih osam golova (20:12).

- Nismo očekivale ovako ubedljivu pobedu. Utamicu smo počele u grču. Međutim, u nastavku smo zaigrle fantastično, pogotovo u odbrani, što je rezultiralo sa neverovatnih 14 golova prednosti. Sada treba što pre da se odmorimo i spremimo za polufinalni meč - rekla je Ljiljana Knežević.

Šveđanke su na sve načine pokušavale da opravdaju epitet jednog od favorita, ali je to dovelo do grešaka koje su naše iskoristile. U našem sastavu, praktično nije bilo slabog mesta, a podatak da se osam igračica upisalo u strelce dovoljno govori okolektivnoj igri, što je smatralo se, prednost Šveđanki. Sutra je polufinale. "Plave" se u Bolcanu (20.30 č) sastaju s Norveškom. Drugi polufinalni meč se igra u Trentu u isto vreme, a protivnici će biti Danska i Rusija.

Dvorana: Gradska. Gledalaca: 500. Sudije: Erman i Kuncing (Nemačka). Sedmerci: Jugoslavija 5 (5), Švedska 3 (3). Isključenja: Jugoslavija 10, Švedska 24 minuta.

JUGOSLAVIJA: Jovanović, Paplacko, Savić 7, Medved, Petrović 4, Kolaković 6 (4), Miličković 4, Damjanac 5, Jovović 2, Selmanović 1, Kecman, Knežević 3 (1).

ŠVEDSKA: Grunstrom, Isakson 4 (1), Lindbom, Gundgal 3, Florin, Arvitson 3, Nilson, Kalstrom 1, Lundmark 1, Olson, Erikson 5 (2), Flogman.