Real - BUDUĆNOST 90:71 (25:21, 27:18, 20:19, 18:13)

Madrid, ŠPANIJA, 12. decembar - Ekipa podgoričke Budućnosti pretrpela je još jedan poraz u Evropskoj ligi. Nepovoljan rezultat u susretu sa madridskim Realom nije ništa bitno promenio, pošto su Podgoričani svoje šanse da se plasiraju u narednu rundu takmičenja još ranije sveli u domen fantastike.

"Kraljevski" klub je rutinerski rešio meč u svoju korist. Nakon startnih minuta koji su pripali gostima, Real je brzom igrom u napadu i stvaranjem prostora za lako poentiranje centara, stvorio razliku koja je u jednom trenutku utakmice iznosila i 23 poena. Budućnost je s vremena na vreme uspevala da se približi protivniku, ali su sve dileme rešene u prvih dva minuta poslednje četvrtine kada je Real serijom 7:0 povisio rezultat na 79:58.

REAL: Đorđević 8, Ereros 9, L. Angulo 10, Strulens 12, Tabak 2, Vukcević 13, Tarlać 11, Iturbe 7, Žaumin 8, A. Angulo 6, Sonseka 3, Ljorente 1.

BUDUĆNOST: Rakočević 16, Smiljanić, Čabarkapa 13, Kuzmanović 6, Jestratijević 12, Vukčević, Radonjić 11, Sekulić 6, Arsić 2, Radulović 2, Bakić 3.