JUGOSLAVIJA - Brazil 38:22 (22:9)

Bresanone, ITALIJA, 11. decembra - Jugoslavija se pobedom protiv Brazila sa 30:22 (22:9) plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva za rukometašice. Posle prvih 30 minuta "plave" su vodile sa 13 golova razlike tako da je nastavak bio prilika da se isprobaju sve igračice uoči najvažnije utakmice.

Naše reprezentativke su od početka diktirale tempo. Do šestog minuta Brazilke su održavale rezultatski priključak a onda su "plave" dale pet golova uzastopno, pa su povele sa sedam razlike. Iako je naš protivnik skromnih igračkih mogućnosti "plave" su u prvom poluvremenu igrale borbeno a u tome je prednjačila Maja Savić koja je od svojih deset golova u prvom postigla šest. Sanja Jovović je odlično zamenila povređenu Ljiljanu Knežević. Njenim ulaskom u 11. minutu ubrzali smo igru u napadu. Lako smo probijali duboku odbranu ulaskom na drugog pivotmena.

Nastavak je doneo razumljivo nešto opušteniju igru "plavih" što su požrtvovane Brazilke iskoristile i sa tri gola smanjile naše visoko vođstvo iz prvih 30 minuta.

U tim trenucima nisu igrale Bojana Petković i Snežana Damjanac. Naša kombinovana postava je do kraja povećala prednost na 16 golova razlike. U drugom poluvremenu su posebno dobro igrale Biljana Balać i Olivera Kecman, jedini naš klasični desni bek koja do sada nije briljirala.

U četvrtfinalu "plave" će se sastati sa Šveđankama. Utakmica se igra prekosutra u 20.30 u Trentu.

- Očekivali smo pobedu ali ne ovako ubedljivu. Za nas je najvažnije što smo ulaskom u četvrtfinale ostvarili cilj, a to smo ostvarili bez velikog napora. Plasmanu u polufinale odlučivaće nijanse - rekao je savezni selektor Milorad Milatović.

Dvorana: Arena. Gledalaca: 400. Sudije: Kang i Lim (Južna Koreja). Sedmerci: Brazil 2 (2). Isključenja: Jugoslavija 10, Brazil dva minuta.

JUGOSLAVIJA: Paplacko, Jovanović, Savić 10, Damjanac, Petrović 4, Kolaković 1, Medved 3, Miličković 3, Jovović 6, Balać 5, Selmanović 3, Kecman 3.

BRAZIL: Konte, Mason, Emerik 1, Ana Marija Silva 1, Sales 8 (2), Pinjeiro 2, V. Oliveira 2, Pijedade, L. Silva 1, Alin Silva 1, Maskuita 3, S. Oliveria 3.

(Politika)

*****

Rezultati osmine finala

Austrija - Slovenija 26:21, Danska - Angola 30:18, Brazil - Jugoslavija 38:22, Švedska - Holandija 23:21, Španija - Francuska 25:32, Norveška - Južna Koreja 29:25, Kina - Mađarska 23:24, Rusija - Italija 24:19.