Sintelon sigurni četvrtfinalista, Partizana čeka "vruće" gostovanje

U prvoj utakmici osmine finala Kupa pobednika kupova za rukometaše Partizan je savladao makedonski Tutinski kombinat sa 29:22 (17:11), ali je u drugom poluvremenu propustio šansu da slavi ubedljiviju pobedu i mirnije dočeka revanš koji se za nedelju dana igra u Prilepu.

"Crno-beli" su u 12. minutu stekli prvu osetniju prednost (8:3). Gosti su potom smanjili na 9:8, ali se na odmor otišlo sa prednošću od šest golova za Partizan.

U nastavku su gosti poboljšali igru u napadu i agresivnijom odbranom nisu dozvoljavali Partizanu da poveća prednost. Domaćini su u ovom periodu igrali nervozno, propustivši mnogo povoljnih prilika u napadu.

Rukometaši Sintelona su bili mnogo sigurniji u prvoj utakmici osmine finala Kupa EHF, pošto su u svojoj "Tikvari" sa 37:25 porazili švajcarski Kadeten. Sem početnog vođstva Kadetena 1:0, sve ostalo je bilo u znaku Bačkopalančana. Već u 19. minutu bilo je osam golova prednosti za Sintelon (12:4), najviše zahvaljujući odličnom golmanu Šariću koji je u prvom delu imao 10 odbrana (ukupno 18).

Gosti su bili definitivno razbijeni u početnim minutima drugog dela kada je Sudžum postigao dva pogotka zaredom, prvi kada je njegov tim imao igrača manje, a drugi čak sa dvojicom igrača manje u polju. Uz to gosti nisu uspeli da sa dva igrača više postignu gol.

Revanš je iduće nedelje u Šafhauzenu.

Kup pobednika kupova za rukometaše, prva utakmica osmine finala, Beograd, JUGOSLAVIJA, 9. decembar

PARTIZAN (Beograd, JUGOSLAVIJA) - TUTINSKI KMBINAT (Prilep, MAKEDONIJA) 29:22 (17:11)

Dvorana: "Voždovac" na Banjici. Gledalaca: 1.300. Sudije: Anastasov i Andrejev (Bugarska). Sedmerci: Partizan 3 (3), Tutinski kombinat 2 (2). Isključenja: Partizan 4, Tutinski kombinat 8 minuta.

PARTIZAN: Šijan, Radosavljević, Đurković 2, Stevanović 5 (1), Cirković, Mandić 6, Stanković 1, Vujadinović 3, Stefanović, Peruničić 6 (2), Matović 3, Drenovac 3.

TUTINSKI KOMBINAT: Čuparkoski, Brestovac, Neškoski 1, Taneski, Stojković, Kolev 5, Trajkoski, Ilijoski 2, Kuzmanoski, K. Ilijeski 3, Šokoski 5, S. Ilijeski 6 (2).

*****

Kup EHF, prva utakmica osmine finala, Bačka Palanka, JUGOSLAVIJA, 9. decembar

SINTELON (Bačka Palanka, JUGOSLAVIJA) - KADETEN (Šafhauzen, ŠVAJCARSKA) 37:25 (16:10)

Dvorana: "Tikvara". Gledalaca: 1.500. Sudije: Kaplanis i Savides (Kipar). Sedmerci: Sintelon 4 (3), Kadeten 3(1). Isključenja: Sintelon 12 minuta, Kadeten 14 minuta.

SINTELON: Šarić, Damjanović, Nikolić 6, Kojić, Mitrović 1, Pavlović 9 (1), Anđelković, Jelesić 5, Stojanović, Mrvaljević 9, Sudžum 7 (2), Rađenović.

KADETEN: Kornmajor, Sermek, Suter 5, Gasnakis 1, Hausler 1, Bradenberger, Ščutski 2, I. Pavlović 3, S. Brunger 5, Jeni 6 (1), Bol 2, A. Brunger 1.