JUGOSLAVIJA - Rusija 28:29

Bresanone, ITALIJA, 9. decembra - Reprezentacija Jugoslavije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu od selekcije Rusije rezultatom 28:29. Utakmica za prvo mesto u grupi "C" pripala je devojkama iz "zbornaje" i ovim porazom "plave" su potvrdile drugu poziciju u grupi.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja. Ekipe kao da su se štedele za drugih trideset minuta, pa su odbrane bile znatno slabije, a igralo se gol za gol. Ruskinje su lakše dolazile do šesterca "plavih" što je rezultiralo da arbitri iz Danske dosude čak pet penala za protivnika. Na golu je počela kapiten Branka Jovanović, koja je ponovo bila na visini zadatka. Za igru su takođe raspoložene bile Sandra Kolaković i Bojana Petrović koja se u prvih trideset minuta pet puta upisala u listu strelaca, a selektor Milatović je tražio još jednog raspoloženog beka. Menjao je Tanju Medved, Oliveru Kecman da bi pravo rešenje pronašao u Sanji Jovović.

Na poluvreme Ruskinje odlaze sa minimalnom prednošću (21:13).

Početak drugog dela igre u potpunosti pripada protivniku koji za minut postiže dva gola preko Diadečko i Domenskaje i prvi put na utakmici jedna ekipa ima tri gola prednosti 12:15. "Plave" uzvraćaju preko Sanje Jovović i Maje Savić, da bi ponovo došlo do opuštanja i Ruskinje stiču prednost 15.18. Sanja Jovović, džoker Milatovića, postiže dva vezana pogotka, a zatim i Bojana Petrović tri, pa je rezultat u 47. minutu bio izjednačen 22:22.

Najviše uzbuđenja viđeno je u poslednja dva minuta kada je na semaforu stajalo 27.27. "Plave" ne koriste napad, tačnije golman Suslina "skida" zicer Maji Savić, a Diadečko u kontra napadu postiže pogodak za vođstvo Ruskinja od 28:27. Jugoslovenke ponovo imaju čitav minut za napad, ali najbolji pojedinac meča Bojana Petrović greši u dodavanju što vešta Čauševa koristi i donosi pobedu Rusiji - 27:29. Ostalo je nekoliko sekuni do kraja, a Sandra Kolaković postiže 28 pogodak za "plave".

- Pružile smo maksimum ali nas je sreća napustila kada je bilo najpotrebnije. Pri kraju meča je došlo i do pada koncentracije i to je glavni uzrok poraza. Očekujem da ćemo u osmini finala proći Brazil a onda je sve moguće - istakla je Snežana Damjanac, najborbenija igračica naše reprezentacije.

Dvorana: Palasport. Gledalaca: 500. Sudije: Brun i Nelsen (Danska). Sedmerci: Jugoslavija 1 (0), Rusija 8 (6). Isključenja: Jugoslavija 14, Rusija 12 minuta.

JUGOSLAVIJA: Paplacko (7 odbrana, 2 penala), Medved 1, Jovović 4, Kolaković 4, Jovanović (7 odbrana), Damjanac 2, Savić 5, Selmanović, Petrović 10, Čelebić, Mugoša, Miličković 2.

RUSIJA: Alizar (6 odbrana), Čauševa 5 (2), Domenskaja 2, Gončarova 2, Karejeva, Bodnejeva 4, Muravjeva, Ignjačenko 2, Verakso 1, Suslina (7 odbrana, 1 penal), Diadečko 2, Poltoraja 11 (4).

Rezultati poslednjeg kola po grupama

"A" GRUPA: Kina - Makedonija 32:25, Ukrajina - Francuska 25:33, Danska - Holandija 23:16

"B" GRUPA: Mađarska - Rumunija 27:26, Kongo - Španija 21:31, Švedska - Angola 23:20.

"C" GRUPA: Rusija - Jugoslavija 29:28, Južna Koreja - Japan 36:25, Austrija - Grenland 34:20

"D" GRUPA: Urugvaj - Tunis 23:24, Norveška - Slovenija 32:24, Italija - Brazil 21:24.