JUGOSLAVIJA - Austrija 31:31

Bresanone, ITALIJA, 8. decembra - U četvrtom kolu "A" grupe na Svetskom prvenstvu za rukometašice Jugoslavija je posle loše i konfuzne igre ipak izvukla nerešen rezultat sa Austrijom 31:31 (16:14). Bod našoj reprezentaciji je donela u ovom meču indisponirana Tatjana Medved, pogotkom u poslednjim sekundima.

Na samom početku Austrijanke su pokazale da neće biti lak protivnik. U petom minutu su povele sa 3:1 i vođstvo su održavale sve do sredine prvog poluvremena kada su "plave" prvi put izjednačile (8:8). Selektor Milorad Milatović je umesto Tatjane Medved u igru uveo Sanju Jovović koja je ubrzala igru u napadu što nam je u 26. minutu donelo prvu osetniju prednost (15:11). Ipak na odmor se otišlo samo sa dva gola viška.

U nastavku, posle serije Austrijanki od 3:0 došlo je do ravnopravne igre. Našim reprezentativkama nisu išle 4 kontre" i "polukontre", a u odbrani nisu pronalazile rešenje za izuzetno raspoloženu Fridriks. Situaciju nam je otežavalo i što smo zbog isključenja ponekad imali i dva igrača manje.

Ishodom treba da budemo zadovoljni jer su nam Austrijanke greškama u poslednjim trenucima omogućile da remiziramo. "Plave" su igrale bez Ljiljane Knežević koja je povređena na zagrevanju, pa je njeno dalje učešće na prvenstvu neizvesno.

- Posle svega što se izdešavalo možemo da budemo zadovoljni. Očekivao se posle tri pobede pad u našoj igri ali ne ovoliki. Previše se grešilo, ali sa ovim bodom smo praktično obezbedile drugo mesto u grupi tako da u duel sa Ruskinjama možemo da uđemo rasterećenije - izjavila je Sanja Jovović posle utakmice.

Našu reprezentaciju sutra u 16.30 časova očekuje poslednja utakmica u grupi, sa Rusijom, koja će odlučiti o prvom mestu.

Dvorana: Palasport. Gledalaca: 500. Sudije: Born i Baj (Francuska). Sedmerci: Jugoslavija 3 (2), Austrija 5 (2). Isključenja: Jugoslavija 20, Austrija 8 minuta.

JUGOSLAVIJA: Paplacko, Jovanović, Medved 2, Jovović 2, Kolaković 6 (2), Balać, Damjanac 5, Savić 4, Selmanović, Petrović 8, Miličković 4, Milanović.

AUSTRIJA: Rusnačenko, Hofman, Engl, S. Štras 4 (2), Sipkus 2, Ofenbek 6, Teodorovič 5, Fridiriks 11, Fric 2, Mika, B. Štras, Engel.

(Politika)

Rezultati 4. kola

"A" GRUPA: Makedonija - Holandija 24:29, Francuska - Kina 29:18, Danska - Ukrajina 30:16.

"B" GRUPA: Švedska - Mađarska 30:29, Rumunija - Kongo 29:25, Španija - Angola 29:28.

"C" GRUPA: Južna Koreja - Rusija 23:26, Jugoslavija - Austrija 31:31, Grenland - Japan 19:27.

"D" GRUPA: Tunis - Brazil 18:31, Slovenija - Urugvaj 34:16, Italija - Norveška 16:28.