JUGOSLAVIJA - Japan 35:18 (14:8)

Bresanone, ITALIJA, 5. decembra - Jugoslavija je zabeležila i drugu pobedu na svetskom prvenstvu za rukometašice. Kao i protiv Grenlanda, naše su lako savladale Japan - 35:18 (14:8). Zlata Paplacko je ponovila odličnu partiju i sa 25 odbrana bila je najzapaženija na terenu.

"Plave" su u meč ušle odlučno i borbeno, što je rezultiralo sa šest golova prednosti na poluvremenu. U nastavku je došlo do opuštanja, što su Japanke iskoristile i došle do rezultatskog priključka (15:11). To je razdrmalo naše reprezentativke koje su zaigrale ozbiljnije i do kraja meča postigle 20 uz sedam primljenih golova.

Bojana Petrović je bila u sastavu, ali nije ulazila u igru jer je na zagrevanju osetila bol u nozi. Poslednja dva minuta "plave" su igrale bez Tatjane Medved. Ona je zadobila povredu, koja prema prvim procenama nije ozbiljnija.

- Popravili smo igru, odbrana je dobra i sve polako dolazi na svoje mesto. Nisam hteo da rizikujem sa Bojanom Petrović i da je ubacujem u igru - rekaoje savezni selektor Milorad Milatović.

Sandra Kolaković, strelac šesg golova, izmedu meča sa Japanom i novog sa Južnom Korejom (sutra 18.30 č), izjavila je :

- Nismo očekivale ovako visoku pobedu. Nadmudrivale smo se sa njima, bile smo borbene i na kraju zasluženo pobedile. Naš sledeći protivnik Južna Koreja, igra slično, ali je teži protivnik. I taj meč ćemo igrati hladne glave i, nadam se, pobediti.

Dvorana: Palasport. Gledalaca: 500. Sudije: Bond i Baj (obojica iz Francuske). Sedmerci: Jugoslavija 3 (3), Japan 2 (1). Isključenja: Jugoslavija šest, Japan četiri minuta.

JUGOSLAVIJA: Paplacko, Jovanović, Medved 2, Kolaković 6 (3), Knežević 6, Balać 3, Savić 6, Kecman, Petrović, Miličković, Damjanac 3, Jovović 5.

JAPAN: Jamašita, Tanaha 12, Aoto 1, N. Tanaha, Kuraš 1, Kouči, Sumi, Sakugala 2, Kinjo, Sakamoto, Jamadaa 2 (1), Tamaguči.