HEMOFARM - Makabi Ranana 72:67

Vršac, 5. decembra (Tanjug) - U 2. kolu "D" grupe evropskog košarkaškog Kupa "Radivoj Korać" večeras je u Vršcu jugoslovenski predstavnik Hemofarm pobedio izraelski tim Makabi Ranana sa 72:67 (18:19, 16:17, 20:16, 18:15).

Utakmica je odigrana u dvorani "Milenijum", pred oko 3.500 gledalaca, a sudili su Sahim (Turska) i Vanika (Rumunija).

HEMOFARM: Bogavac 18, Đokić, Šljivančanin 5, Stefanović, Peković 10, Đogo 14, Vidačić 8, Vučinić 3, Milićić 12, Vasiljević 2.

MAKABI RANANA: Kar 23, Šartar 14, Slige, Radović 18, Ovland 3, Koem, Kantor 1, Milisija 8, Arije, Gotliv.

Košarkaši Hemofarma tek su u poslednjem minutu meča slomili otpor protivnika. U poslednji minut Vrščani su ušli sa prednošću od dva poena. Najbolji igrač gostiju je pokušaao da izjednači rezultat, ali je pri tom napravio prekršaj nad Đogom, a potom dobio i tehničku grešku.

Košarkaši vršačkog tima Đogo, a potom i Peković bili su precizni sa linije slobodnih bacanja, pa su uspeli da obezbede trijumf Hemofarma.