Šest zlatnih medalja Jugoslavije

Beograd, 25. novembra (Tanjug) - Jugoslovenski reprezentativci na 13. svetskom prvenstvu u kikboksu, koje je večeras završeno u beogradskom "Pioniru", osvojili su ukupno 18 medalja - 6 zlatnih, 4 srebrne i 8 bronzanih.

U završnoj večeri takmičenja Jugoslavija je imala u finalu pet predstavnika. Novim titulama svetskog prvaka, pored Miloša Anića i Nikole Mladenovića koji su na pobedničko postolje stali sinoć, večeras su se pridružili Ivan Sočo, Milijanka Cenić, Milisav Ilić i Ivan Strugar.

Titulu vice-šampiona sveta večeras je osvojio Dragan Jovanović.

Sinoć su srebrne medalje osvojili Stanko Pavlović, Bojana Trajković i Slobodan Marinković, pa su "plavi" takmičenje završili sa ukupno četiri srebrne medalje.

Bronzane medalje izborilii su: Branislav Ilić, Milan Maljković, Nenad Ćelap, Dejan Kekić, Goranka Blagojević, Marija Divjak, Ljubiša Ilić i Mirko Vlahović.

Na četvorodnevnom nadmetanju u "Pioniru" takmičile su se ukupno 63 zemlje sa 378 boraca u četiri sportske discipline - ful-kontaktu, lou-kiku, tajlandskom boksu i aerobiku.

Na prvenstvu sveta je nastupilo ukupno 59 žena.

Svi jugoslovenski finalisti, osim Milisava Ilića koji je objektivno bio slabiji od Marokanca, zaslužili su pobede. Ivan Strugar je bio zvezda završne večeri, a za protivnika je imao izvanrednog Draženka Ninića iz Republike Srpske koji je pružio sjajan otpor četvorostrukom evropskom i trostrukom evropskom prvaku.

Rezultati večerašnjeg finala

Lou-kik (Low-kick):

81 kg: Ivan Strugar-Draženko Ninić (Republika Srpska) 2:0,
75 kg: Ivan Sočo-Kanabek Sinidalijev (Kazahstan) 2:0.

75 kg: Olesandar Kirš (UKrajina)-Besnik Ramadani (Švajcarska) 0:2,
71 kg: Rafael Gazajev (Azerbejdžan)-Robert Novak (Poljska) 0:2.

*****

Pregled medalja po zemljama

Najuspešnija nacija po broju osvojenih medalja na 13. svetskom prvenstvu u Beogradu je reprezentacija Rusije, koja je izborila 8 zlatnih, 5 srebrnih i 4 bronzanih odličja.

Jugoslavija je, sa ukupno 18 trofeja, u konkurenciji 63 zemlje i 378 takmičara, zauzela je drugo mesto sa 6 zlatnih, 4 srebrne i 8 bronzanih medalja.

Pregled medalja pozemljama (zlatne, srebne i bronzane)