JUGOSLAVIJA - Brazil 0:3

Tokio, JAPAN, 24. novembar - Drugi poraz evropskih i olimpijskih šampiona na Svetskom kupu. Posle Kube i Brazil je maksimalnim rezultatom savladao Jugoslaviju - 3:0 (26:24, 25:20, 25:22).

Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav epilog. Posle sigurne igre i vođstva ood 9:7 u prvom setu, "plavi" odbojkaši su zaređali sa greškama, pa su Brazilci poveli sa 12:9. Odlični Miljković vraća našem timu rezultatsku prednost (23:22), ali nekoliko nepreciznih napada i protivnik osvaja prvi set.

U naredna dva seta, naši su bili u podređenom položaju, neprestano jureći prednost protivnika. Brazilci su odlično servirali i blokirali, lovili svaku grešku jugoslovenskih igrača i sa ubedljivih 3:0 dobili meč.

Dvorana: Metropoliten. Gledalaca: 3.650. Sudije: Tarner (Australija) i Kobajaši (Japan).

JUGOSLAVIJA: Jokanović, Majdak, Škorić, Boškan, Mešter, Mijić, N. Grbić, V. Grbić, Gerić, Vujević, Miljković, Vušurović.

BRAZIL: Nogeira, Gavio, Andre, Enrike, Maurisio, Nasimento, Rodrigez, Nalbert, Santana, Menezes, Garsija, Dante.