JUGOSLAVIJA - Kuba 0:3

Nagoja, JAPAN, 20. novembar - Odbojkaška reprezntacija Jugoslavije neslavno je započela pohod na osvajanje Svetskog kupa u Japanu. Kuba, koja se poslednjih sedam dana pripremala u Japanu, pobedila je četu Zorana Gajića maksimalnim rezultatom 3:0 (25:20, 25:22, 25:23).

Sve vreme meča kubanski odbojkaši su kontrolisali igru i rezultat, a podatak da plavi ni u jednom trenutku nisu poveli najbolje odslikava odnos snaga na parketu. U prvom setu Kuba je odmah stigla do sigurne prednosti 8:2. Naši igrači ostali su uspavani do kraja seta, a gotovo je neverovatno da smo od deset kontri realizovali samo jednu. U drugom setu viđena je nešto bolja igra olimpijskih i evropskih prvaka. Ipak, kad god bi se plavi približili na poen ili dva, Kubanci bi uzvratili neprobojnim blokom. U trećem setu kod rezultata 20:19 za Kubu, Miljković je imao dve kontre, ali je oba puta izblokiran. Od tog momenta u igri poen za poen Kuba je set dobila 25:23 i meč sa ubedljivih 3:0.

Bogdan Sretenović pomoćni trener naše reprezentacije objasnio je razloge prvog poraza:

- Neuspeh je u svakom slučaju posledica kratkih priprema i dugog puta. Uz to nismo imali dovoljno vremena da se aklimatizujemo. Kuba i Brazil se već sedam dana nalaze u Japanu. Protivnički tim u ovom meču gotovo da nije napravio grešku u napadu. Stalno smo zaostajali korak ili dva. Ipak, siguran sam da ćemo već u današnjem meču protiv domaće selekcije Japana zaigrati mnogo bolje i ostvariti prvu pobedu - konstatovao je Sretenović.