BUDUĆNOST - Krka 77:72

Podgorica, 15. novembra (Politika) - Košarkaši Budućnosti u šestom kolu Evropske lige zabeležili su drugu pobedu i popravili izglede da u nastavku ovog takmičenja obezbede znatno povoljniji plasman i eventualno četvrto mesto koje bi ih odvelo u drugu fazu. Budućnost je na svom terenu savladala slovenačkog predstavnika Krku iz Novog Mesta 77:72 (12:20, 15:17, 21:16, 29:19).

Košarkaši našeg šampiona u prvom poluvremenu igrali su ispod svih očekivanja, pravili su početničke greške posebno prilikom šuta što su gosti iz Slovenije vešto koristili. Brzim kontranapadima bez mnogo teškoća dolazili su do koša domaćeg tima i poentirali. Na odmor su otišli sa deset poena prednosti (27:37). Gotovo ničeg pohvalnog nije bilo u igri jugoslovenskog šampiona u prvoj polovini susreta. Novi trener Podgoričana Miodrag Kadija, kome je ovo bio debi na klupi Budućnosti uzaludno je pokušavao da čestim izmenama napravi preokret u igri svog tima, ali sve je bilo uzaludno. Njegovim igračima jednostavno ništa nije polazilo na rukom.

U drugom poluvremenu Budućnost je napravila veliki preokret. Zaigrala je agresivnije u odbrani i mnogo brže u napadu i to je dalo rezultata. Budućnost je treću četvrtinu dobila 21:16, a u tom periodu Podgoričani su u jednom trenutku uspeli i da izjednače (43:43). Ton znatno boljoj igri domaćih davao je brzi Smiljanić. On je pravio pravu pometnju u redovima Krke, puneći protivnički koš iz gotovo svih pozicija. Njemu se u samom finišu pridružio i reprezentativac Dejan Milojević koji je sa tri uzastopne trojke digao gledalište na noge.

Budućnost je konačno u 36. minutu preuzela vodstvo i pribranom igrom uspela da ga očuva i dode do konačne pobede od pet poena razlike.

Najzaslužniji za pobedu Budućnosti bili su Milojević i Smiljanić, dok se kod Krke najviše istakao Benet.

Sportski centar "Morača". Gledalaca: oko 3.500. Sudije: Pilipauskas (Litvanija), Valčev (Bugarska) i Džozef (Grčka).

BUDUĆNOST: Bakić, Smiljanić 15 (1), Rakočević 10, Sekulić, Vukčević 4 (1), Radunović 2, Kuzmanović 8, Milojević 25 (3), Ćeranić 6, Čabarkapa, Jestratijević 7, Pejčinović.

KRKA: Anzulović 2, Gnjidić 6 (2), Skelin 13, Laković 10, Jelesijevič 2, Benet 17, Grum 8, Drobnjak 11 (1), Mirković, Čapin, Šamanič 4.