Panatinaikos - Budućnost 91:82

Atina, GRČKA, 1. novembar (Politika) - Jugoslovenski šampion Budućnost doživeo je novi, treći uzastopni poraz u Evroligi, ovog puta od Panatinaikosa - 91:82.

Panatinaikos je, kao domaćin, dobro počeo meč, stekao osetnu prednost, i tada se očekivalo da će Budućnost pružiti još jednu lošu partiju i doživeti ubedljiv poraz.

Međutim, jugoslovenski šampion dobrom igrom drži priključak u prvoj četvrtini, na kraju 17:14.

U drugoj četvrtini Budućnost pojačava odbranu i uz dobar procenat šuta, stiže do prvog vođstva.

U tim trenucima, igra se ravnopravna košarka. Čitav tim Budućnosti igra dobro, a počinje da radi i kontranapad.

Pored uspavanog domaćina, Podgoričani u trećoj četvrtini stižu do svog najvećeg vođstva od plus osam.

Tada se razvija borba na terenu, odgovornost u timu Panatinaikosa preuzimaju Bodiroga, Alvertis i Rodžers, tako da domaćini izjednačavaju, a zatim na tri minuta pred kraj dolaze i do minimalnog vođstva.

Do kraja četvrtine igra se koš za koš, Pejčinović i Jestratijević zbog penala izlaze, a domaćin pogotkom Bodiroge stiče prednost pred poslednju četvrtinu.

U četvrtoj četvrtini domaćini dodaju gas, stežu odbranu, a Alvertis postiže sedam uzastopnih poena, dok gosti nisu dali nijedan koš.

Budućnost kao da se tada pomirila sa porazom. Panatinaikos stiče prednost od 16 poena i tu se rešio pobednik meča.

Rutinskom igrom domaćin privodi meč kraju, iako su se gosti minut i po pred kraj približili na "minus tri", igrači Panatinaikosa na iskustvo dovršavaju meč.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bili su Smiljanić sa 16, Milojević sa 15 i Rakočević sa 13 postignutih poena.

Kod domaćina najefikasniji bio je Alvertis sa 21 poenom, a sledio ga je Bodiroga sa 20 postignutih pogodaka.

Dvorana: OAKA. Gledalaca: 2.000. Sudije: Artenga (Španija), Pukl (Slovenija) i Štriks (Izrael).

PANATINAIKOS: Alvertis 21, Sančez, Sijutis, Rodžers 9,Mulaomerović 9, Balojanis, Bodiroga 20, Midlton 8, Kutlaj 3, Albano 11, Papadopulos 2, Janulis 8.

BUDUĆNOST: Bakić 5, Smiljanić 16, Radonjić, Rakočević 13, Sekulić, Vukčević 5, Radunović 12, Kuzmanović 4, Milojević 15, Čabarkapa 8, Jestratijević 2, Pejčinović 2.