PARTIZAN - Ural 85:80

Beograd, 24. oktobra (Tanjug) - U 3. kolu "D" grupe Evrolige za košarkaše večeras je u Beogradu, jugoslovenski predstavnik Partizan, posle produžetka, pobedio ruski Ural sa 85:80 (22:14, 22:17, 14:17, 12:22, 15:10).

U regularnom toku rezultat je bio 70:70.

Utakmica je odigrana pred oko 5.000 gledalaca, a sudili su Fakini (Italija), Garsija (Španija) i Dmitrev (Belorusija).

PARTIZAN: Šćepanović 15, Samardžijski, Živković, Gajić 3, Ostojić 12, Stanojević 19 (9 uhvaćenih lopti), Materić 5, Glintić 7, Krstić, Vujanić 15, Avalović i Čanak 7

URAL: Šušakov, Panov 14, Karašev 4, Šeiko 1, Vaisvila 12, Mihajlov 15, Sirvidis 2, Pegušin, Avlejev 11, Daineko 16 i Petraitis 5.

Košarkaši Partizana pobedili su, posle velike borbe i uzbudljive završnice, ruski Ural i ostvarili drugu pobedu u Evroligi. Malo je nedostajalo da "crno beli" od "gotovog naprave veresiju", pošto su u poslednjoj četvrtini ispustili vođstvo od 14 poena razlike.

Osam minuta pre kraja utakmice, domaći tim je vodio sa 66:52 i, činilo se, sigurno krčio put ka trijumfu. Međutim, Ural je u sledećih šest minuta i 53 sekunde postigao 15 poena, pri čemu Partizanu ni jednom nije dozvolio da poentira.

Iako je protivnik uspeo da preokrene rezultat, jugoslovenski predstavnik je imao priliku da već u regularnom delu susreta dođe do bodova.

Nešto manje od deset sekundi pre kraja meča Partizan je poveo sa tri poena, ali je Materić, u zoni šuta za tri poena, neoprezno faulirao Panova, koji je realizovao sva tri slobodna bacanja i izborio produžetak za Ural.

Partizan je u dodatnih pet minuta borbe ušao veoma oslabljen. Zbog pet ličnih grešaka igru su, ranije, napustili, Vujanić, Čanak, Materić, Stanojević i Glintić.

Međutim, mladi igrači Partizana, predvođeni Šćepanovićem i Ostojićem uspeli su da izdrže pritisak i pobede. Najzaslužniji za uspeh u produžetku bio je reprezentativac Šćepanović, koji je sa dve vezane 'trojke" doneo odlučujuću prednost beogradskom timu.