PARTIZAN - Ostende 86:77

Beograd, 10. oktobra (Tanjug) - U prvom kolu "D" grupe Evropske lige za košarkaše večeras je u Beogradu jugoslovenski vicešampion Partizan pobedio belgijski Ostende sa 86:77 (22:22, 27:21, 22:18, 15:16).

Utakmica je odigrana u dvorani "Pionir", pred oko 5.000 gledalaca, a sudili su: Sanča (Španija), Zenblicki (Poljska) i Bakalis (Grčka).

PARTIZAN: Šćepanović 16 (3 asistencije, 4 ukradene lopte), Živković, Nađfej, Gajić, Ostojić 4, Stanojević 17 (8 uhvaćenih lopti, 3 asistencije), Materić 8, Glintić 8, Krstić 2, Vujanić 17 (3 asistencije), Avdalović 8 i Čanak 6.

OSTENDE: Majer, Van Pasen 11, Begin 10, Čizmić 5, Gedaraitis 5, Bigz 21, Lotsfert, Menama, Eliot 9, Praskevičijus 16.

Košarkaši Partizana pobedom su debitovali u Evroligi. U zanimljivoj i dinamičnoj utakmici oni su ubeljivo pobedili Ostende sa 86:77. Iako su na mahove lomili otpor protivnika crno-beli su veliki deo meča odigrali u veoma brzom ritmu, pogotovo u napadu i to je, čini se, novi kvalitet Partizanovog tima.

Ostende je u prvom poluvremenu ravnopravno parirao protivniku, ali je Partizan serijom trojki,čak devet u tom delu igre, i efikasnim polukontrama uspeo da stekne opipljiviju prednost.

Pobednik je odlučen krajem treće i početkom četvrte četvrtine. Košarkaši Partizana su nametnuli žešći ritam u odbrani, inicirali brojne greške igrača belgijskog tima i stigli do vođstva od 18 poena.

Pobedi Partizana najviše su doprineli Stanojević, Vujanić i Šćepanović dok su u Ostendeu dobar utisak ostavili Bigz i Praskevičijus.