ZVEZDA - CSKA 0:0

Matijašević (desno, CZ) u duelu sa Kostišinom

Beograd, 27. septembar - CSKA iz Kijeva uspeo je na beogradskoj "Marakani" da odbrani svoju pobedu od pre nedelju dana (3:2), igrajući 0:0 sa Crvenom zvedom.

U prvom poluvremenu Jelić (dva puta), Pjanović, Aćimović i Glogovac imali su šansu da anuliraju prednost Ukrajinaca iz prvog susreta, ali je mreža gostiju ostala netaknuta. S druge strane, Anenkov je izveo vrlo dobar udarac, a potom je Tkačenkova lopta pogodila Zvezdinu stativu sa spoljne strane.

U nastavku meča igralo se na jedan gol. Beograđani su ređali šansu za šansom da bi u poslednjim sekundama susreta kapiten Crvene zvezde Ivan Lalatović iz neposredne blizine pogodio samo prečku golmana Vjačeslava Kerozenka. Tako su se Kijevljani, zahvaljujući nespretnosti Zvezdinih napadača i sportskoj sreći plasirali u naredno kolo Kupa UEFA.

Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: 20.000. Sudija: Leif Sundel (Švedska). Žuti kartoni: Pjanović (Zvezda) i Bilicki (CSKA).

CRVENA ZVEZDA: Dišljenković, Marković, Lalatović, Matijašević (Bratić), Glogovac, Lerinc (Bošković), Gvozdenović, Ilić (Spalević), Jelić, Aćimović, Pjanović.

CSKA: Kerozenko, Malcev, Anenkov (Bondarenko), Kirlik, Bilozor, Mikadže, Zakarliuka, Kostišin (Kozirin), Volosianko, Tkačenko, Balicki.

*****

Rapid - PARTIZAN 5:1 (2:0)

Stanković u pokušaju da zaustavi
dvostrukog strelca Vagnera

Beč, 27. septembra - Rezultat govori više od reči. Od početka susreta Rapid je dominirao terenom, trener domaćina, proslavljeni nemački reprezentativac, Lotar Mateus taktički je nadmudrio svog kolegu Ljubišu Tumbakovića.

Valner je otvorio seriju golova posle samo 11 minuta, da bi holandski internacionalac Gaston Taument pri kraju prvog dela povisio vođstvo poslavši loptu kroz noge golmana Radiše Ilića u mrežu.

Tračak nade pojavio se u 58. minutu kada je Čakar iz slobodnog udarca sa 25 metara srećno, nakon što je lopta pogodila nekog u "živom zidu" i promenila smer, savladao golmana Majera.

Čim se krenulo sa centra bilo je 3:1! Valner je postigao svoj drugi gol posle kardinalne greške golmana Radiše Ilića. Grogiranu ekipu Partizana nokautirao je Vagner sa dva pogotka za konačnih 5:1.

Stadion: Gerhard Hanapi. Gledalaca: 15.000. Sudija: Rodomonti (Italija). Žuti kartoni: Lagonikakis, Prišč (Rapid), Ognjanović, Čakar i Stanković (Partizan).

RAPID: Majer, Frojnd, Taument, Valner (Šutel), Lagonikakis, Jažić, Rapajčik, Vagner (Maletić), Hiden, Zingler, Prišč (Šivald).

PARTIZAN: R. Ilić, Jeremić (Mišković), Duljaj, Trobok, Delibašić, Čakar, Bečanović (Ilijev), Stanković (Ćirković), S. Ilić, Bajić.

*****

OBILIĆ - Kopenhagen 2:2 (1:0)

Vazdušni duel: Ljubisavljević
(levo, Obilić) i Madsen

Beograd, 27. septembar - Fudbaleri Obilića bili su nadomak podviga, pošto su do 75 minuta vodili rezultatom 2:0, koji im je omogućavao igranje produžetaka, ali je Fernandez sa dva gola odveo Kopenhagen u drugo kolo Kupa UEFA.

Vujošević je načeo mrežu Danaca u 32. minutu nakon asistencije Simonovića. Golman Kopenhagena Kigšted je u 48. minutu napravio veliku grešku, najspretniji je ponovo bio Vujošević i loptu po drugi put smestio u gol gostiju.

Domaćini su se povukli čuvajući teško stečeno vođstvo. Danci su navalili svom silinom i u 75. minutu, nakon greške golmana "vitezova" Simova, lucidni Fernandez je smanjio na 2:1. Isti igrač je u 86. minutu postigao drugi, odnosno ukupno četvrti gol protiv Obilića na dve utakmice prvog kola Kupa UEFA i praktički sam odveo svoju ekipu u dalje takmičenje.

Stadion: Obilića na Vračaru. Gledalaca: oko 3.000. Strelci: 1:0 Vujošević u 32, 2:0 Vujošević u 48, 2:1 Fernandez u 75, 2:2 Fernandez u 86. minutu. Žuti kartoni: Zimonjić i Zajić (Obilić) i Bizgard (Kopenhagen).

OBILIĆ: Simov, Zorić, Ljubisavljević (Milosavljević), N. Đorđević, Vargec, Zimonjić, Zajić (Aleksić), Simonović, Vujošević (Simović), Filipović, G. Đorđević.

KOPENHAGEN: Kigšted, Riter, Madsen, Gensen, Larsen, Zuma, Fernandez, Tormingen (Fedgard), Laursen, Bizgard (Venčevićijus), Lonstrup.