JUGOSLAVIJA - Španija 2:6

FINSKA, 29. juli - Na Evropskom prvenstvu, koje je održano u Finskoj, omladinska reprezentacija Jugoslavije nije uspela da osvoji bronzanu medalju. U utakmici za treće mesto poražena je od Španije sa 6:2 (3:1).

Španci su poveli u trećem minutu pogotkom Artete Amatrijana. Izjednačio je Emir Bihorac dva minuta kasnije. U 21. minutu protivnik ponovo dolazi u vođstvo golom Perona Garsije, da bi u 44. Ela Ejene povisio na 3:1.

U 47. minutu, Bihorac je smanjio rezultat na 3:2, ali je Španija golovima Perona Garsije u 58, Ela Ejene u 77. i Pari Romera u 87. minutu stigla do ubedljive pobede i bronzane medalje.

Upkos ubedljivom porazu, "plavi" su, kao četvrtoplasirana ekipa, obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo, koje se sledeće godine igra u Argentini.