Jugoslavija - Poljska 3:0

Katovice, POLJSKA, 27. juna (Tanjug) - Odbojkaška reprezentacija Jugoslavije pobedila je danas u u Katovicama, u trećem kolu E grupe finalnog turnira Svetske lige, nacionalnu selekciju Poljske sa 3:0 (25:22, 25:22, 25:17).

Utakmica je odigrana u dvorani "Spodek" pred više od 10.000 gledalaca.

JUGOSLAVIJA: Jokanović, Batez, Škorić, Boškan, Mešter, N. Grbić, Nikolić, Gerić, Vujević, Miljković, Petković, Vušurović.

POLJSKA: Štelmak, Gruška, Murek, Vojčik, Musilak, Prigel, Prus, Stančevski, Papke, Zigadio, Golaš.

Posle dva neugodna poraza Jugoslavija je protiv domaćina Poljske zabeležila prvu pobedu na finalnom turniru Svetske lige. S obzirom da je Brazil bio bolji od Francuske (3:1), "plavi" su, kao drugoplasirani u grupi, ipak, uspeli da se plasiraju u polufinale Svetske lige, gde će im protivnik biti nacionalni tim Italije.

Iako se dosta mučila u prva dva seta Jugoslavija je igrala mnogo sigurnije nego na prethodnim utakmicama. Naši reprezentativci su u današnjem susretu uspeli da prevaziđu krizu, i pobede neugodne Poljake, koje je publika sjajno bodrila.

"Plavi" su mnogo bolje servirali, što je uz dobar blok i solidan smeč bio ključ pobede. Najbolji igrač u jugoslovenskom timu bio je Ivan Miljković.

Poljaci su se dosta trudili, ali njihovi igrači su često zanemarivali kolektivnu igru, pogotovu Pavel Papke and Pjotr Gruška. Osim toga jugoslovenski blokeri su zaustavili Davida Mureka, pa Poljska nije uspela da osvoji ni jedan set.