VATERPOLISTI ŠAMPIONI EVROPE!

Na krovu Evrope: jugoslovenski vaterpolisti (foto: Fonet)

Budimpešta, MAĐARSKA, 24. juni - Čast da u novom milenijumu prvi osvoje najsjajnije odličje na jednom velikom takmičenju pripala je jugoslovenskim vaterpolistima, trostrukim olimpijskim pobednicima, dvostrukim svetskim prvacima i, od danas, dvostrukim evropskim šampionima. Pobedom u finalnoj utakmici 25. Evropskog prvenstva u Budimpešti nad nacionalnim timom Italije rezultatom 8:5 (0:2, 4:0, 2:1, 2:2), selekcija Jugoslavije je nakon deset godina, ponovo postala najbolja na Starom kontinentu.

Finale nije bilo rezultatski zanimljivo, pošto su Jugosloveni u poslednjoj četvrtini vodili i sa 8:3.

Italijani su koncetrisanije ušli u susret i poveli sa 2:0. Nakon toga, "plavi" su preuzeli inicijativu i do kraja meča situaciju držali pod kontrolom. Odlična igra u fazi odbrane i fenomenalni golman Aleksandar Šoštar, kome Italijani u jednom delu susreta, tačnije 15 minuta i 23 sekunde, nisu uspeli da daju gol, presudili su u korist novih prvaka Evrope.

Evropsko prevnstvo za vaterpoliste, Budimpešta, MAĐARSKA, finalna utakmica, 24. juni

JUGOSLAVIJA - ITALIJA 8:5 (0:2, 4:0, 2:1, 2:2)

Bazen: "Alfred lajoš". Gledalaca: 5.500. Sudije: Serđo Borel i Petruš Hendrik Bokelman.

Strelci za Jugoslaviju: Trbojević 2, Vujasinović 2, Jelenić 1, Šapić 1, Savić 1, Zimonjić 1.

Strelci za Italiju: Anđelini 1, Alesandro Kalkatera 1, Roberto Kalkatera 1, Postiljone 1, Silipo 1.

Igrač više: Jugoslavija 8 (4), Italija 10 (3).

KRETANJE REZULTATA: 0:1 Silipo (igrač više), 0:2 Postiljone, 1:2 Savić (igrač više), 2:2 Vujasinović, 3:2 Zimonjić (igrač više), 4:2 Trbojević, 5:2 Jelenić (igrač više), 6:2 Vujasinović (igrač više), 6:3 R. Kalkatera, 7:3 Trbojević, 8:3 Šapić, 8:4 Anđelini (igrač više), 8:5 A. Kalkatera.