JUGOSLAVIJA - Japan 3:2

Podgorica, 8. juna - U 9. kolu "C" grupe Svetske lige odbojkaši Jugoslavije savladali su reprezentaciju Japana sa 3:2 (25:18, 25:18, 27:29, 23:25, 15:10).

Iako su važili za apsolutne favorite, jugoslovenski odbojkaši savladali su reprezentaciju zemlje "izlazecheg sunca" tek posle "taj-breka".

U početnoj postavi domaće reprezentacije se posle dužeg odsustvovanja sa odbojkaških terena zbog povrede pojavio Nikola Grbić. Mlađi Grbić je prvi set odigrao dobro, a u drugom ga je zamenio Škorić.

Prvi set je trajao svega 18 i po minuta. Japanci su iskazali veliku borbenost, ali nisu imali rešenja za žestoke smečeve Miljkovića, Gerića i Vujevića.

I drugi set je ubedljivo pripao jugoslovenskoj reprezentaciji - 25:18.

Početak trećeg seta je nagovestio senzacionalan preokret. Japanci su napravili sjajnu seriju od 6:1, 7:2, 8:3 i 9:4 i, posle dosta uzbuđenja dobili treći set na razliku.

U četvrtom setu Jugoslavija je povela sa 14:10, ali borbeni Japanci se vraćaju u meč i izjednačuju na 14:14. Gosti, zatim, preuzimaju vođstvo (17:16), koje nisu ispuštali do kraja seta.

Najviše zahvaljujuci iskustvu, Jugosloveni dobijaju peti set i, teže nego što se očekivalo, uknjižuju nova dva boda u Svetskoj ligi.

Reprezentacije Jugoslavije i Japana ogledaće se ponovo u nedelju u beogradskom "Pioniru".

Svetska liga za odbojkaše, "C" grupa, 9. kolo, Podgorica, JUGOSLAVIJA

JUGOSLAVIJA - JAPAN 3:2 (25:18, 25:18, 27:29, 23:25, 15:10). Trajanje: 104 minuta.

Dvorana: Morača. Gledalaca: 4.500. Sudije: Hobor (Mađarska) i Hosni (Egipat).

JUGOSLAVIJA: Jokanovic, Batez, Škorić (libero), Boškan (18 osvojenih poena), Mešter, N. Grbić, Nikolić, Gerić (16), Vujević (19), Miljković (22), Petković (2), Vušurović (10).

JAPAN: Hosokava (5), Takahaši (7), Saito, Vatanabe (4), Asahi (10), Cumagari (libero), Kavaura, Ušio, Kato (13), Jamamoto (22), Usami (4), Kišimoto.