Italija - JUGOSLAVIJA 18:26

Konversano, ITALIJA, 2. juna - U prvoj utakmici "baraža" za Evropsko prvenstvo rukometaša koje se idućeg januara održava u Švedskoj, reprezentacija Jugoslavije je kao gost savladala selekciju Italije rezultatom 26:18 (13:8) i, praktično, obezbedila učešće na smotri najboljih ekipa Starog kontinenta.

Savezni kapiten Branislav Pokrajac započeo je susret sa sledećom sedmoricom: golman Perić, Sudžum, Kokir, Jovanović, Lisičić, Milosavljević i Škrbić. Ova, najjača postava "plavih" je na startu povela sa pet golova prednosti što je održavano sve do poluvremena.

Domaći su početkom drugog perioda igre smanjili prednost gostiju na samo jedan gol, ali su Jugosloveni ubrzo dodali gas i susret završili sa kapitalom od osam pogodaka.

Revanš meč će se igrati za nedelju dana u Vršcu.

"Baraž" za Evropsko prvenstvo, prva utakmica, Konversano, ITALIJA, 2. jun

ITALIJA - JUGOSLAVIJA 18:26 (8:13)

Dvorana: Talaceto dela sport. Gledalaca: 3.500. Sudije: Koen i Jaram (Izrael). Sedmerci: Italija 3 (1), Jugoslavija 4 (3). Isključenja: Italija 10, Jugoslavija 6 minuta.

ITALIJA: Rabaso, Montalpo 8, Dileo 4, Ruvoci, Flego, Otalić, Fuzina 2, Lisandro 2, Talafino 1, Mestriner, Ronši 1, Moreli.

JUGOSLAVIJA: Škrbić 2, Kokir 1, Nikolić, Jovanović 6, Lisičić 7, Maksić, Lapčevic 1, Perić, Šterbik, Sudžum 5, Milosavljević 2, Bojinović 2.