Rusija - JUGOSLAVIJA 2:0

Moskva, RUSIJA, 2. jun - Mlada jugoslovenska fudbalska reprezentacija (igrači do 21 godine) poražena je u Moskvi od vršnjaka iz Rusije rezultatom 0:2 (0:1), u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Plave" nade su potpuno podbacile, jer tokom čitavog susreta nisu stvorile nijednu izgledniju šansu za gol. Istina, većim delom drugog poluvremena igrači Jugoslavije su duže imali loptu u svom posedu, ali je to bila jalova inicijativa koja nije mogla doneti neki rezultat.

Rusi su poveli u 10. minutu preko Kusova nakon kornera koji je izveo kapiten Bistrov sa leve strane.

U drugom poluvremenu Rusi su prepustili inicijativu gostima i iz kontanapada ozbljno ugrožavali gol Radivojevića. U 90. minutu sve nedoumice razrešio je Bistrov drugim golom za Rusiju. Isti igrač je 15 minuta ranije pogodio stativu gola jugoslovenske reprezentacije.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo mladih (igrači do 21 godine), Prva grupa, Moskva, RUSIJA, 2. jun

RUSIJA - JUGOSLAVIJA 2:0 (1:0)

Stadion: "Eduard Strelcov". Gledalaca: 8.000. Sudija: Blero (Belgija). Strelci: Kusov u 10. i Bistrov u 90. minutu. Žuti kartoni: Kusov, Bistrov, Izmailov (Rusija) i Đorđević (Jugoslavija).

RUSIJA: Mandrikin, Rogoči, Jevsikov, Kusov (od 81. Ramazanov), Grišin, Romanov, Bistrov, Kuzmin (od 46. Aršavin), Izmailov, Pimenov, Gognijev (od 55. minuta Pavljučenko).

JUGOSLAVIJA: Radivojević, Marković, Radosavljević, Dudić, Jolović, Đorđević, Dunjić (od 46. Ergić), Martinović (od 55. minuta Stojaković), B. Brnović, Bošković, Ilijev (od 69. minuta Delibašić).