JUGOSLAVIJA - Portugalija 3:0

Podgorica, 3. juna - I u drugom meču u Podgorici, baš kao i u prvom pre dva dana u Novom Sadu, jugoslovenski odbojkaši su nadigrali goste iz Portugalije, koji tokom čitavog susreta nisu uspeli da pruže ozbiljniji otpor olimpijskim pobednicima.

Na početku prvog seta, već posle dva minuta igre, teško se povredio libero naše reprezentacije Vasa Mijić, koji je morao da napusti teren.

Portugalci su u prvom setu uspeli samo da izjednače rezultat na 4:4. Posle toga "plavi" su dominirali terenom i posle 20 minuta i 30 sekundi rešili ovaj period igre u svoju korist. Ono što je posebno karakterisalo prvi set jeste odličan servis "plavih". Jokanovic i Miljkovic su po dva puta osvajali poene takozvanim "asovima".

Drugi set trajao je samo 17 minuta. Ponovo su jugoslovenski odbojkaši bili jaki u servisu i blok igri. I u trećem setu "plavi" su se poigravali sa suparnikom i lako dobili meč.

Svetska liga za odbojkaše, 8. kolo, Podgorica, JUGOSLAVIJA, 3. jun

JUGOSLAVIJA - Portugalija 3:0 (25:15, 25:12, 25:18)

Dvorana: Sportski centar "Morača". Gledalaca: 4.000. Sudija: Ilbeili (Turska) i Ditrih (Poljska).

JUGOSLAVIJA: Jokanović, Batez, Škorić, Boškan, Mijić, Nikolić, Gerić, Vujević, Miljković, Petković, Mrđa, Vušurović.

PORTUGALIJA: Pereira, F. Silva, Roberto, Žunior, A. Silva, Alfonso, Karavaljo, Azenja, Alves, Lopes, Pako, Kastro.