Jugoslavija - Portugalija 3:0

Novi Sad, 1. juna - U utakmici 7. kola "C" grupe Svetske lige večeras su u Novom Sadu najbolji odbojkaši Jugoslavije pobedili reprezentaciju Portugalije sa 3:0 (25:11, 25:21, 25:15).

Več u prvom setu "plavi" su zaigrali ozbiljno i krajnje angažovano, iako su sa druge strane mreže za suparnika imali borbenu, ali ne mnogo kvalitetnu ekipu Portugalije. Naši igrači su koristili prednost u visini i snažnim blokovima osvajali poen za poenom. Uz sve to na servisu su bili veoma uspešni Ivan Miljković, Andrija Gerić i Igor Vušurović, pa se ovaj deo susreta završio sa ubedljivih 25:11.

U drugom setu domaći tim se malo uspavao pruživši šansu gostima da osvoje više poena nego u prvom setu.

U trećem periodu igre "plavi" su ponovo zaigrali čvrsto i beskompromisno, proradio je blok, servis je bio ubitačan, tako da je Portugalcima ostalo da samo pogledima ispraćaju maštovite akcije igrača reprezentacije koja je aktuelni olimpijski šampion.

Kao i u prethodnim susretima ovogodišnje Svetske lige nije bilo povređene braće Grbić. Očekuje se da će se pojaviti u timu tek u poslednjem vikendu takmičenja po grupama protiv reprezentacije Kube. Ohrabrenje je povratak Andrije Gerića posle zalečene povrede.

Sledeća utakmica istih rivala igra se 3. juna u Podgorici.

*****

Svetska liga za odbojkaše, "C" grupa, 7. kolo, Novi Sad, JUGOSLAVIJA, 1. jun

JUGOSLAVIJA - PORTUGALIJA 3:0 (25:11, 25:21, 25:15)

Dvorana: SPC "Vojvodina". Gledalaca: 6.110. Sudije: Ditrih (Poljska) i Ilbej (Turska).

JUGOSLAVIJA: Jokanovic, Batez, Škorić, Boškan, Mijić, Nikolić Gerić, Vujević, Miljković, Petković, Mrđa, Vušurović.

PORTUGALIJA: Pereira, Silva Manuel, Reis, Žunior, Silva Marko, Alfonso, Karvaljo, Azeha, Alveš, Lopez, Papo, Kaštro.