Japan - JUGOSLAVIJA 1:3

Macumoto, JAPAN, 13. maja (agencije) - U drugom kolu "C" grupe Svetske lige za odbojkaše reprezentacija Jugoslavije je jutros, u Macumotou, savladala i drugi put izabrani tim Japana sa 3:1 (25:27, 25:19, 25:23, 25:16).

Utakmica je odigrana u dvorani "Gimnazijum", pred 6.410 gledalaca, a trajala je sat i 40 minuta.

Iz dalekog Japana nekompletna ekipa Jugoslavije (bez braće Grbić i Meštera) vraća se sa dve pobede.

Drugi susret istih protivnika bio je repriza prvog, s tom razlikom što su domaćini uspeli da osvoje jedan set.

Japanci su dobili prvi set iskoristivši slabiju odbranu Jugoslovena i mnogo problema sa prijemom.

U drugom setu razigrali su se Miljković, Gerić i Vujević, proradio je servis i Jugoslavija izjednačuje na 1:1.

Najviše uzbuđenja je doneo treći set. Jugoslavija je povela sa 16:14. Domaćini, međutim, serijom od 5:0 dolaze u vođstvo od 19:17 i opasno prete da dobiju još jedan set. U samoj završnici dve izvanredne odbrane, prvo Gerića, pa Miljkovića, donele su najvrednije poene, da tešku završnicu realizujemo u vođstvo od 2:1 u setovima.

Utakmica je tog trenutka praktično rešena, jer su u četvrtom setu "plavi" dominirali. Vodili su sa 10:5, 13:8, pa 18:13, da bi tačku na celu priču stavio kapiten Goran Vujević as servisom.

Jugoslavija: Jokanović (2 osvojena poena), Batez, Škorić, Boškan (10), Mijić, Nikolić, Vujević (12), Gerić (10), Miljković (21), Petković, Mrđa, Vušurević (8). Trener: Gajić.

Japan: Hosokala (15), Takahaši (5), Soito (3), Vatanabe, Asohi (13), Tahamuga, Kalaura, Uhilo (1), Kato, Sevehata (3), Jamamoto (16), Usagi (2). Trener: Tanaka.

Drugu pobedu u okviru "C" grupe zabeležila je i Kuba. Kubanci su u Havani savladali Portugaliju, kao i juče, sa 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) i trenutno zauzimaju prvo mesto na tabeli zbog boljeg set količnika.