Bodiroga - 22 poena!

Bodiroga (levo, Pao) u borbi za loptu sa Mulaomerovićem (Efes)

Pariz, FRANCUSKA, 11. maja (agencije) - Finalisti evropske Suprolige su ekipe atinskog Panatinaikosa jugoslovenskog trenera Željka Obradovića i naših igrača, Željka Rebrače i Dejana Bodiroge, i Makabija iz Tel Aviva, za koju nastupaju jugoslovenski internacionalci Velibor Radović i Radisav Ćurčić.

Biće to prilika Izraelcima da se revanširaju Panatinaikosu za poraz u finalnoj utakmici prošlogodišnjeg "fajnal-fora" Evropske lige. Grčki tim je tada slavio pobedu nad Makabijem rezultatom 73:67, a igrač utakmice bio je Željko Rebrača, koji je za 29 minuta provedenih u igri postigao 20 poena i uhvatio osam lopti.

U polufinalnim susretima Panatinaikos je savladao turski Efes-Pilsen iz Istanbula sa 74:66 (38:23), dok je Makabi bio bolji od CSKA iz Moskve sa 86:80 (37:47).

Finalni meč Suprolige igra se u nedelju.

*****

Kako su naši igrali?

Radisav Ćurčić (Makabi) - za 5 minuta je postigao 2 poena (0/2 za dva poena, 2/4 sa linije slobodnih bacanja) i imao 3 (3+0) skoka.

Dejan Bodiroga (Panatinaikos) - za 36 minuta postigao je 22 poena (9/11 za dva poena, 0/1 za tri poena, 4/5 sa linije slobodnih bacanja), uhvatio 4 lopte (1+3), imao 5 asistencija, po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Željko Rebrača (Panatinaikos) - za 20 minuta postigao je 5 poena (1/2 za dva poena, 3/4 sa linije slobodnih bacanja), imao 4 skoka (1+3), 2 asistencije i 2 ukradene lopte.

Predrag Drobnjak (Efes) - za 30 minuta postigao je 15 poena (5/8 za dva poena, 1/4 za tri poena, 2/4 sa linije slobodnih bacanja), uhvatio je 5 lopti (3+2), 2 puta asistirao i imao jednu blokadu.

Vlado Šćepanović (Efes) - za 10 minuta nije zabeležio nijedan poen (0/1 za dva poena, 0/1 za tri poena), imao je jedan skok (0+1), jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu.