Partizan-Hemofarm 73:66 (37:34)

Beograd, 1. maja (Tanjug) - U drugoj utakmici polufinalne serije plej-ofa prvenstva Jugoslavije za košarkaše večeras je u Beogradu domaći Partizan savladao Hemofarm iz Vršca sa 73:66 (21:16, 16:18, 16:18, 20:14) i poveo sa 2:0 u pobedama.

Utakmica je odigrana u hali "Pionir" pred oko 2.500 gledalaca. Sudili su Mrdak i Jovanović, obojica iz Beograda.

PARTIZAN: Avdalović 9, Petrović 15, Gajić, Kovač, Marković 3, Berić 11, Varda 16, Glintić 13, Krstić, Bulatović 6, Čanak.

HEMOFARM: Popović, Jankovski, Ćirić, Stefanović, Peković 15, Savić 9, Đogo 10, Vidačić 14, Vučenić, Zečević 11, Ivanović 7, Brkić.

Košarkaši Partizana su večeras teško došli do pobede protiv Hemofarma. Gosti su dobro počeli utakmicu i brzo poveli sa sedam poena razlike. Partizan se, međutim, brzo vratio meču, početkom druge četvrtine uspeo da anulira vođstvo gostiju.

Meč je potom bio neizvestan, a pobednik je odlučen tek u poslednja tri minuta, kada su "crno-beli" serijom od 8:0 stekli nedostižnu prednost.