"Plavi" ostaju u Prvoj kategoriji

Osaka, JAPAN, 30. april - Na 46. Svetskom prvenstvu u stonom tenisu, koje se održava u japanskom gradu Osaki, muška reprezentacija Jugoslavije osvojila je 11, a ženska 15. mesto u poretku ekipa. Naše obe ekipe sačuvale su mesto u Prvoj kategoriji kojoj pripadaju najjače stonoteniske selekcije sveta.

U konkurenciji ženskih ekipa selekcija Kine je osvojila šampionsku titulu, pošto je u finalu savladala Severnu Koreju sa 3:0.

Kina je dominirala i u konkurenciji muških ekipa, pošto je u finalu bila bolja od Belgije identičnim rezultatom 3:0.

*****

Žene, ekipno, konačni plasman: 1. Kina 2, S. Koreja, 3. J. Koreja i Japan, 5. Rumunija, 6. Singapur, 7. Mađarska, 8. Tajvan, 9. Nemačka, 10. Hongkong, 11. Hrvatska, 12. Kanada, 13. Belorusija, 14. Češka, 15. JUGOSLAVIJA, 16. Austrija, 17. Tajland, 18. Malezija, 19. Luksemburg, 20. SAD, 21. Švedska, 22. Grčka, 23. Rusija, 24. Belgija (23. i 24. ekipa na sledećem prvenstvu neće igrati u Prvoj kategoriji, njih će zameniti 25. Italija i 26. Francuska).

Muškarci, ekipno, konačni plasman: 1. Kina, 2. Belgija, 3. Švedska i J. Koreja, 5. Austrija, 6. Francuska, 7. Nemačka, 8. Italija, 9. Grčka, 10. Belorusija, 11. JUGOSLAVIJA, 12. Holandija, 13. Japan, 14. Poljska, 15. Češka, 16. Tajvan, 17. Hrvatska, 18. Norveška, 19. S. Koreja, 20. Engleska, 21. Hongkong, 22. Mađarska. Prvu kategoriju napuštaju 23. Slovačka i 24. Španija, a na sledećem prvenstvu njihova mesta zauzimaju 25. Rusija i 26. Indija.