Partizan - Radnički 75:85

Beograd, 21. aprila (Tanjug) - U prvoj utakmici četvtrfinala plej-ofa prvenstva Jugoslavije za košarkaše danas je u Beogradu Radnički, kao gost, pobedio Partizan sa 85:75 (21:21, 25:14, 25:19, 14:21).

Meč je odigran u hali "Pionir", pred oko 3.000 gledalaca, a sudili su Bulut (Čačak) i Vojinović (Nikšić).

Drugi susret četvrtfinalne serije između Radničkog i Partizana igra se u ponedeljak u dvorani Šumice.

Partizan: Petrović 18, Gajić 2, Kovač, Marković 4, Berić 9, Varda 12, Glintić 8, Krstić, Bulatović 10, Milisavljević 10, Čanak 2.

Radnički: Dragutinović 3, Joksimović 7, S. Nađfeji 21, Božić 5, A. Nađfeji 22, Ćakić 19, Šubara 8, Peković, Vujičić, Majstorović.

Košarkaši Radničkog uspeli su da iznenade Partizan i ostvare prvu pobedu u četvrtfinalnoj seriji. Radnički je bio bolji rival tokom čitavog meča, a odlučujuću prednost "krstaši" su stekli u drugoj i trećoj četvrtini.

Gosti su uspešno motrili na najefikasnijeg igrača "crno belih" i preko raspoložene braće Nađfeji i Ćakića punili koš protivnika, pa su sredinom treće četvrtine imali čak 21 poen prednosti.

Partizan je, zahvaljujući borbenom Petroviću, tri minuta pre kraja susreta spustio vođstvo protivnika na šest poena, ali nije imao snage za potpuni preokret.