Revanš meč polufinala "Čelendž kupa" za rukometaše, ITALIJA, 31. mart

FORST BRIKSEN (ITALIJA) - JUGOVIĆ (Kać, JUGOSLAVIJA) 27:23 (14:11)

FORST BRIKSEN: Nederviser, Monopoli, Kapučino 1, Kamerer, Nedović 10 (2), Kokuca 7, Vikoler, Latu 2, Resing 5, Oberan 2, P. Vikoler, Musner.

JUGOVIĆ: Verkić, Gvozdenović 1, Marković 1, Arsenić, Jokić 7 (4), Todorović, Šterbik 1, Krivokapić, Doder 2, Mirković 4, Despotović 3, Rudić 4.

Sedmerci: Forst Briksen 2 (2), JUGOVIĆ 4 (4).

Isključenja: Forst Briksen 6, JUGOVIĆ 16.

Briksen, ITALIJA, 31. mart - Plasmanom u finale "Čelendž kupa" rukometaši Jugovića ostvarili su najveći uspeh u istoriji svog kluba. U revanš susretu sa italijanskim predstavnikom Briksenom, Kaćani su pretrpeli poraz, međutim, prednost iz prvog susreta (27:19) bila je dovoljna da se jugoslovenski klub nađe u finalu ovog evropskog takmičenja.

Opterećeni imperativom plasmana u finale, gosti su loše počeli utakmicu. Posle prvih desetak minuta neuhvatljivi Nedović uz pomoć Kokuce doneo je Italijanima vođstvo od 5:0. Uvidevši da je vrag odneo šalu, igrači Jugovića zaigrali su hrabrije i odlučnije pa su na odmor otišli sa minusom od podnošljiva tri gola (11:14).

Brikesen je u nastavku krenuo na sve ili ništa, ali kada je u 50. minutu semafor pokazao da je samo 21:19 za domaćine, bilo je jasno da će u finalu igrati jugoslovenska ekipa.

U finalu "Čelendž kupa" Kaćani se sastaju sa švajcarskim Vinterturom.

*****

Prvi susret polufinala Lige šampiona za rukometašice, Ljubljana, SLOVENIJA, 1. april

KRIM NEUTRO ROBERTS (Ljubljana, SLOVENIJA) - BUDUĆNOST (Podgorica, JUGOSLAVIJA) 28:21 (14:9)

KRIM NEUTRO ROBERTS: Hutupan, Odereova, Jovanović, Mitrović 3 (3), Mijatović 2, Doler 7, Frešern 3, Oder 4, Dolgon 1, Derapasko 2, Čečkova 1, Bobočea 1, Matuševska 4.

BUDUĆNOST: Gricenko, Paplacko, Bulatović 5 (2), Petrović 7 (1), Jerominok 1, Kolaković, Savić 2, Miličković 2, Đurović 1, Park 2, Jovović 1, Selmanović.

Sedmerci: Krim Neutro Roberts 5 (3), BUDUĆNOST 4 (3).

Isključenja: Krim Neutro Roberts 6, BUDUĆNOST 4.

Ljubljana, SLOVENIJA, 1. april - Slovenačka ekipa je efikasnijim napadima, pre svega kontranapadima posle grešaka igračica Budućnosti, i čvrstom odbranom uspevala da održava rezultatsku prednost.

Deset minuta pre kraja susreta Podgoričanke su zahvaljujući pre svega odličnim obranama Zlate Paplacko došle na samo tri gola prednosti za domaćina. Međutim, ekipa Krima se vraća u igru. U završnici susreta Hutupan je nesavladiva na golu, domaćin ponovo diže prednost i obezbeđuje solidan kapital pred revanš za nedelju dana u Podgorici.