KIL (NEMAČKA) - LOVĆEN (Cetinje, JUGOSLAVIJA) 35:22 (16:10)

KIL: Ege, Gerken, Vislander 3, Ernelind 4, Jakobsen 9, Švenke, Bjere 1, Peruničić 10, Levgren 6 (1), Olson 2.

LOVĆEN: Puljezević, Stoinović, Đurković, Dobrković 2, Datukašvili 2, Đukanović 4, Nikočević, Vučićević 5, Kapisoda 6 (4), Čutura 3, Ćurlevski.

Sedmerci: Kil 1 (1), LOVĆEN 4 (4).

Crveni kartoni: Nikočević i Kapisoda (obojica iz Lovćena).

Već sada se može reći da se u polufinale Lige šampiona plasirao nemački predstavnik. Kil je maksimalno iskoristio prednost domaćeg terena i pred oko 8.000 navijača ostvario rezultat koji mu garantuje miran odlazak na revanš. Jedan od najzaslužnijih za pobedu bio je Jugosloven Nenad Peruničić sa 10 golova. Do 12. minuta Cetinjani su bili bolji rival i održavali minimalnu prednost, ali nakon toga situacija se u potpunosti izmenila.

Lovćen je koliko-toliko uspevao da bude u igri za povoljan rezultat do 38. minuta kada je isključen važan čovek odbrane gostiju Nikočević. Od tada prednost nemačke ekipe se konstantno povećavala da bi na kraju iznosila čitavih 13 golova.

**********

Prvi meč četvrtfinala Kupa pobednika kupova za rukometaše, Ademar Leon, ŠPANIJA, 25. februar

ADEMAR LEON (ŠPANIJA) - SINTELON (Bačka Palanka, JUGOSLAVIJA) 29:26 (14:11). Gledalaca: 2.000.

ADEMAR: Hvid, Toreho, Enterios, Bartok 10 (9), Viktor, Huanin 4, Manjas, Kastresana, Peres 4, Krivošlikov 2, Iker 6, Lima 3.

SINTELON: Šarić, Damjanović, Nikolić 2, Milinović 6, Malešević 1, Jelesić 3, Pešić, Đurković, Golić 5 (2), Sudžum 6, Adžić 2.

Sedmerci: Ademar Leone 13 (9), SINTELON 3 (3).

Isključenja: Ademar Leone 12, SINTELON 20 minuta.

Crveni kartoni: Adžić i Malešević obojica iz Sintelona.

Hrabri i fanatično borbeni Bačkopalančani ostvarili su izuzetno povoljan rezultat u prvoj čevrtfinalnoj utakmici Kupa pobednika kupova protiv lidera španskog prvenstva. Čvstom igrom u odbrani i mirnom i racionalnom u napadu, gosti su sve vreme držali rezultatski priključak, uprkos činjenici da je holandski sudijski par za domaćine dosudio čak 13 sedmeraca. Štaviše, četiri minuta pre kraja Sintelon je bio na pragu izjednačenja (25:26) i još povoljnijeg rezultata, ali je i ovako sačuvao dobre izglede da se plasira u polufinale

**********

Prvi meč četvrtfinala "Čelindž" kupa, Kać, Jugoslavija, 24. februar

JUGOVIĆ (Kać, JUGOSLAVIJA) - IVRI (FRANCUSKA) 33:25 (19:13). Gledalaca: 2.000.

JUGOVIĆ: Verkić, Gvozdenović 2, Marković, Arsović 5 (1), Jokić 4 (1), Šterbik, Krivokapić 6, Despotović 3 (1), Nadoveza, Rudić 3, Doder 4, Mirković 6.

IVRI: Poto, Albertini, Laržon, Rišar 4, Seklik 4, Žeral 4, Vala 1, Vum Vu 5, Polsen 1, Šarić, Boser, Leondri 6.

Sedmerci: JUGOVIĆ 4 (3), Ivri -.

Isključenja: JUGOVIĆ 2, Ivri 14 minuta.

Najzaslužniji za ubedljiv trijumf Kaćana bio je reprezentativni čuvar mreže Arpad Šterbik koji je odbranio čak 23 šuteva. Revanš meč ipak neće biti formalnost, jer se francuska ekipa pokazala kao izuzetno snažan kolektiv. Na njihovu nesreću, Šterbik je ovaj put imao svoje veče.