Hipobanka - BUDUĆNOST 29:30 (16:14)

Liga šampiona za rukometašice, poslednje kolo A grupe, Beč, AUSTRIJA, 17. februar 2001.

HIPOBANKA (AUSTRIJA) - BUDUĆNOST (Podgorica, JUGOSLAVIJA) 29:30 (16:14). Gledalaca: oko 600. Sedmerci: Hipobanka 2 (2), BUDUĆNOST 10 (8). Isključenja: Hipobanka 6, BUDUĆNOST 12 minuta.

HIPOBANKA: Rusnačenko, Morozova, Bilobrk 2, Andrušenko 5, Deli 4 (1), Tarčulovska 5 (1), Logvin 10, Brigovac 1, Engl, Božović, Kurent 1, Ferzalijeva 1.

BUDUĆNOST: Paplacko, Gričenko, Bulatović 10 (5), Kolaković 4 (3), Vamoš, Savić 2, Selmanović, Petrović 7, Park 2, Jeraminok 5, Đurović, Jovović.

Rukometašice podgoričke Budućnosti plasirale su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su usred Beča trijumfovale nad aktuelnim šampionom Evrope, ekipom Hipobanke.

Strahovanja uoci susreta rukovodstva i igračica ekipe iz Podgorice da će sudije pomoći domaćinu da se plasira u sledeću rundu takmičenja pokazala su se neopravdanim. Sudijski par iz Švedske, Panson i Olson, sudio je korektno, o čemu svedoči i podatak da su za gošće dosudili čak 10 sedmeraca.

Posle rezultatske "klackalice" tokom većeg dela susreta, Budućnost je u poslednjim minutima, kada je bilo najpotrebnije, zaigrala fenomenalno, preokrenuvši rezultat sa 26:24 za Hipobanku na 30:28, devedeset sekundi pre kraja meča. To je bila najava velike pobede i revanša austrijskoj ekipi za poraz u polufinalu prošlogodišnjeg ciklusa Lige šampiona.

Konačna tabela A grupe

1. BUDUĆNOST      6  3  2  1  171:149  8
2. AKVA           6  3  1  2  148:126  7
3. Hipobanka      6  3  0  3  158:162  6
4. Frederiksberg  6  1  1  4  132:172  3

*****

Kup pobednika kupova za rukometašice, revanš utakmica osmine finala, DANSKA, 17. februar 2001.

IKAST (DANSKA) - NAPREDAK (Kruševac, JUGOSLAVIJA) 23:18 (16:10). Gledalaca: 2.000 Sedmerci: Ikast 3 (2), NAPREDAK 3 (2). Isključenja: Ikast 8, NAPREDAK 8 minuta.

IKAST: Dinbaše, Kegart 4, Karsen 5, Blanko, Blesk 1, Nilsen 1, Halsen 5, Erikson, Holgren, Siti, Andersen 2, Grini 5.

NAPREDAK: Erčević 1, Batinić, Đurić, Đokić 7, Ilić, Lipovka 2, Knežević 6 (2), Obućina 2, Gordijevska.

Iskusnije Dankinje su čitav meč jurile minus iz prvog susreta (bilo je 24:18 za Napredak), ali su mlade i borbene Kruševljanke uspevale da odbrane povoljan rezultat. U poslednjim sekundama susreta domaće igračice su imale idealnu priliku da obezbede produžetke, ali je na golu sjajno reagovala Gordijevska.