BUDUĆNOST - Frederiksberg 35:21

Liga šampiona za rukometašice, "A" grupa, 5. kolo, Podgorica, JUGOSLAVIJA, 10. februar 2001.

BUDUĆNOST (Podgorica, JUGOSLAVIJA) - FREDERIKSBERG (DANSKA) 35:21 (13:13). Gledalaca: 5.000. 2 minuta isključenja: Budućnost 10, Frederiksberg 6 minuta. Najbolji strelci: Petrović (8) za Budućnost; Vestergard (6) za Frederiksberg.

Posle prvog poluvremena niko nije očekivao da će se susret završiti ubedljivom pobedom Podgoričanki. Domaćin je tokom drugog poluvremena konstantno povećavao prednost, koja je nekoliko sekundi pre kraja iznosila i čitavih 15 golova - 35:20.

Drugi susret "A" grupe: HIPO (AUSTRIJA) - AKVA (RUSIJA) 23:19 (13:9)

*****

Kup pobednika kupova za rukometašice, prvi meč osmine finala, Kruševac, JUGOSLAVIJA, 10. februar 2001.

NAPREDAK (Kruševac, JUGOSLAVIJA) - IKAST (DANSKA) 24:18 (12:9). Gledalaca: 3.000. 2 minuta isključenja: Napredak 14, IKAST 4 minuta. Najbolji strelci: Knežević (15) za Napredak; Nilsen (4) za IKAST.

Heroine velike pobede ekipe iz Kruševca bile su Gordijevska, koja je naročito u drugom poluvremenu čudesno branila svoj gol, i nepogrešiva Ljiljana Knežević sa čak 15 pogodaka.