Dokić - Devenport 6:4,4:6,3:6

Jelena Dokić (levo) čestita Devenportovoj na pobedi

Melburn, AUSTRALIJA, 15. januar (agencije) - Jugoslovenska teniserka Jelena Dokić eliminisana je već u prvom kolu Otvorenog prvenstva Australije, koje je počelo u Melburnu.

U meču koji je trajao sat i 37 minuta, Amerikanka Lindzi Devenport, drugi nosilac turnira, savladala je Jelenu Dokić sa 4:6,6:4,6:3.

Iako je u prvom setu gubila sa 1:3, Jelena je nakon dva brejka preokrenula rezultat i dobila prvi set sa 6:4. U preostala dva seta, međutim, Devenportova, prošlogodišnji osvajač Otvorenog prvenstva Australije, pokazala je da ima više iskustva i, najviše zahvaljujući snažnijim servisima, izborila pobedu.

Uprkos pravoj hajci koja se proteklih nedelja u australijskim medijima vodila protiv porodice Dokić zbog odluke 17-godišnje teniserke da na turniru u Melburnu umesto pod australijskom, nastupi pod jugoslovenskom zastavom, ponašanje publike je bilo u granicama korektnog. Dokićeva je nakon meča izjavila da je očekivala mnogo gori prijem.