Efes - PARTIZAN 93:82

Nikola Bulatović (Partizan)

Suproliga, B grupa, 7. kolo, Istanbul, Turska, 28. decembar

EFES PILSEN (Istanbul, TURSKA) - PARTIZAN (Beograd, JUGOSLAVIJA) 93:82 (24:23, 19:18, 23:19, 27:22)

EFES: Mulaomerović 29, Onan 14, Šćepanović 5, Drobnjak 18, Besok 18, Dibo 2, Jahović 6, Okur 1.

PARTIZAN: Milisavljević 16, Petrović 11 (5 skokova), Berić 18 (5 asistencija), Glintić 12, Bulatović 18, Marković, Varda 2, Čanak 5.

Suproliga, B grupa, 8. kolo, Beograd, Jugoslavija, 21. decembar

PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) - BAJER (Leverkuzen, Nemačka) 108:99 (26:20, 30:28, 26:27, 26:24)

PARTIZAN: Milisavljević 18 (5 asistencija), Petrović 14, Berić 31 (5 asistencija), Čanak 20 (11 skokova), Bulatović 9, Marković 14, Glintić 2, Gajić, Varda.

BAJER: Evans 15, Hansen 22, Hačinson 6, Lokmančuk 24, Gnad 19, Kovačev 2, Henjak 2, Veber 9, Gisek.

Košarkaši Partizana uspeli su da potisnu u drugi plan šok izazvan pogibijom klupskog druga Harisa Brkića, psihički prevaziđu tešku situaciju i veći deo meča odigraju veoma koncentrisano i pobede nemački Bajer.

Crno-beli su tokom cele utakmice bili u vođstvu, nekoliko puta su imali i visoku prednost od 10-15 poena razlike, ali su tek u poslednjim minutama uspeli da obezbede trijumf.

9. KOLO (4. januara 2001.): Ortez - Iraklis, Efes - Planja, Ostende - Krka, Bajer - Skavolini, Makabi - Partizan.

Odložena utakmica 7. kola između Efes Pilsena i Partizana biće odigrana 28. decembra u Istanbulu.

**********

Ulebova Evroliga, D grupa, 8. kolo, Podgorica, Jugoslavija, 21. decembar

BUDUĆNOST (Podgorica, Jugoslavija) - LONDON TAUERS (Engleska) 101:83 (25:27, 25:16, 19:18, 31:22)

BUDUĆNOST: Rakočević 20, Vukčević 19, Kuzmanović, Tomašević 21 (8 skokova), Topić 24 (8 skokova), Obradović 10, Sekulić, Radunović 3, Milojević 4.

LONDON TAUERS: Tejlor 9, Dak 22, Karter 19, Beknal 9, Voren 17, Burgs 3, Bejker, Henri, Henlan 2, Videman 2.

6. Frankfurt Skajlajners  8 1 7   9

9. KOLO (11. januara 2001.): Barselona - London, Muler - Frankfurt, PAOK - Budućnost.

4. FMP ŽELEZNIK  4 1 3  5

5. KOLO (10. januara 2001.): Darušafaka - FMP Železnik, Levski - Kimki.

4. VOJVODINA        4 1 3  4

5. KOLO (10. januara 2001.): Hemofarm - Fenerbahče, Vojvodina - Turk Telekom.

**********

Vujanić (levo, Crvena zvezda)
i Korales

Saporta kup, C grupa, 8. kolo, Beograd, Jugoslavija, 19. decembar

CRVENA ZVEZDA (Beograd, Jugoslavija) - KAHA SAN FERNANDO (Španija) 80:76 (25:15, 14:15, 17:25, 22:22)

Dvorana: "Pionir". Gledalaca: 1.000.

CRVENA ZVEZDA: Jelić 8, Radmanović 15 (8 skokova), Tica 4, Vujanić 21 (4 asistencije), Preković 22, Stefanović, Šljivančanin 4, Mišković 6.

KAHA SAN FERNANDO: Korales 12, Skot 28, Timanes 2, Katalini 2, Solana 13, Bogojević, Šute 7, Kornegaj 12, Romero.

Odličnom igrom u prvim i u poslednjim minutima meča Crvena zvezda je po drugi put ove sezone pobedila špansku Kahu San Fernando i napravila odlučujući korak ka plasmanu u drugu fazu Kupa Rajmunda Saporte.

Uz plejmejkera Vujanića veliki doprinos značajnoj pobedi dali su Preković, Radmanović i Tica, dok se u poraženom timu istakao Amerikanac Skot.

RANIJE...

Šilc (u sredini, Opel)
između Tomaševića i Vukčevića (Budućnost)

Ulebova Evroliga, D grupa, 7. kolo, Podgorica, Jugoslavija, 13. decembar

BUDUĆNOST (Podgorica, Jugoslavija) - OPEL SKAJLAJNERS (Frankfurt, Nemačka) 79:73 (20:15, 21:14, 16:24, 22:20)

BUDUĆNOST: Rakočević 24, Vukčević 6, Kuzmanović 11, Tomašević 16 (13 skokova, 5 asistencija), Topić 13, Obradović 5, Radonjić, Milojević 4.

OPEL SKAJLAJNERS: Nurnberger, Terdenge 16, Grej, Šilc 13, Mekkoj 19, Tejlor 15, Bojdakov 10, Roler.

Budućnost je posle vođstva od 41:29 dozvolila nemačkoj ekipi da na početku treće četvrtine napravi seriju 13:1 i pređe u minimalno vođstvo - 41:42. Jugoslovenski šampion je, čini se rutinski, odigrao u nastavku, i, najviše zahvaljujući razigranom Rakočeviću, vrlo brzo ponovo stvorio razliku nedostižnu za protivnika.

HEMOFARM (Vršac, Jugoslavija) - TURK TELEKOM (Turska) 98:80

Utakmica 7. kola Suprolige, koja je trebalo da se igra u Istanbulu između domaćeg Efes Pilsena i beogradskog Partizana, je odložena.

RANIJE...

Uspešan debi u Partizanu:
Branko Milisavljević (levo)

Suproliga, B grupa, 6. kolo, Beograd, Jugoslavija, 7. decembar

PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) - OSTENDE (Belgija) 89:80 (28:22, 17:23, 20:21, 24:14)

PARTIZAN: Milisavljević 13, Petrović 5, Berić 38 (4 asistencije), Čanak 4, Varda 9 (7 skokova), Brkić 6, Glintić 8, Bulatović 6.

OSTENDE: Holden 30, Bigs 14, Kulamae 4, Praskevičijus 20, Van Den Špig 12, Begin, Dojl, De Bel.

Peta pobeda ekipe Partizana u "B" grupi Suprolige ostvarena je protiv najvećeg iznenađenja dosadašnjeg toka takmičenja, belgijskog Ostendea. Junak utakmice bio je Miroslav Berić, koji je postigao 38 poena i, što je još važnije, u presudnim trenucima meča imao nekoliko uspešnih akcija.

Partizan je bio pojačan novim igračima, povratnikom Brkićem i bivšim košarkašem Borca Milisavljevićem, koji su dali značajan doprinos pobedi.

Domaća ekipa je i ovaj put do trijumfa u utakmici Suprolige došla zahvaljujući odlično odigranoj završnici.

**********

Ulebova Evroliga, D grupa, 6. kolo, Barselona, Španija, 6. decembar

BARSELONA (Barselona, Španija) - BUDUĆNOST (Podgorica, Jugoslavija) 92:75 (19:21, 21:10, 28:14, 24:30)

BARSELONA: Elson 8, Navaro 15, Jasikevičijus 12, Gasol 13, Karnišovas 18, Digbe 5, Duenjas 6, Redžijas 15, Bravo.

BUDUĆNOST: Obradović 6, Rakočević 11, Kuzmanović, Tomašević 29 (17 skokova), Topić 6, Bakić, Radonjić 11, Vukčević 3, Milojević 9.

Suproliga, B grupa, 5. kolo, Lulea, Švedska, 16. novembar

PLANJA (Lulea, Švedska) - PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) 81:90 (16:22, 16:24, 30:22, 19:22)

PLANJA: Frederikson 3, Tarn, Olander 16, Dirden 11, Nikolas 17, Patiejunas 10, Peterson 18, Rendal 6.

PARTIZAN: Bogojević 10, Marković 11, Berić 30, Bulatović 19, Čanak 10, Petrović 5, Ilijevski 1, Čubrilo, Varda, Glintić 4.

Partizan je četvrtu pobedu u Suproligi ostvario zahvaljujući svom najboljem igraču Miroslavu Beriću. Kapiten Partizana je u poslednjim minutima meča, kada su domaćini smanjili na 70:71 prvo postigao dve trojke, a potom i dvojku, a na kraju je asistencijom omogućio Veselinu Petroviću da iz dobre pozicije trojkom reši pitanje pobednika.

**********

Ulebova Evroliga, D grupa, 5. kolo, Verona, Italija, 15. novembar

MULER (Verona, Italija) - BUDUĆNOST (Podgorica, Jugoslavija) 86:91 (16:18, 26:20, 26:30, 18:23)

MULER: Albano 6, Šmit 13, Bulok 20, Kamata 14, Vilijams 21, Rombaldoni, Sartori, Konlon 12.

BUDUĆNOST: Bakić 2, Rakočević 16, Kuzmanović, Tomašević 26 (9 skokova), Topić 15, Obradović 13, Radonjić 13, Vukčević 6.

Košarkaši Budućnosti iz Podgorice su u okviru 5. kola Evrolige slavili izuzetno važnu pobedu u Veroni.

Jugoslovenski šampion je još jednom dokazao da poseduje kvalitet i iskustvo, koji mu garantuju visoke domete u evropskom takmičenju. Podgoričani su 25 minuta delovali anemično, ali su u trenucima kada se odlučivao pobednik, zaigrali onako kako umeju i zadržali čelnu poziciju u svojoj grupi.

**********

Miloš Vujanić (Crvena zvezda)

Saporta kup, C grupa, 5. kolo, Beograd, Jugoslavija, 14. novembar

CRVENA ZVEZDA (Beograd, Jugoslavija) - SAKALAJ (Litvanija) 69:68 (29:14, 8:19, 14:17, 18:18)

CRVENA ZVEZDA: Aleksić 4, Ašćerić, Mišković 4, Preković 12, Radmanović 14 (12 skokova), Savanović 13, Šljivančanin 10, Tica, Vujanić 12 (pet asistencija, četiri ukradene lopte).

SAKALAJ: Budžinauskas 5, Gronskis 9, Jasajtis 3, Kijausas 2, Matulis 12, Prijudokas 10, Salenga 13, Skajsgiris 14.

Posle vođstva od 29:14, igrači Zvezde kao da su stali, dozvolivši protivniku da se vrati u meč i trojkom 13 sekundi pre kraja čak i povede sa 68:67. Pobedu je domaćinima spasao kapiten Radmanović, pogodivši dve sekunde pre kraja oba slobodna bacanja.

RANIJE...

Igrač utakmice:
Veselin Petrović (Partizan)

Suproliga, B grupa, 4. kolo, Beograd, Jugoslavija, 9. novembar

PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) - SKAVOLINI (Pezaro, Italija) 76:73 (8:17, 27:21, 22:16, 19:19)

PARTIZAN: Bogojević 3 (četiri asistencije), Berić 24 (četiri asistencije), Marković, Čanak 2, Bulatović 9 (osam skokova), Petrović 25, Ilijevski 4, Glintić 7, Varda 2..

SKAVOLINI: Buker 7, Đigena 10, Midlton 8, Džonson 18, Mađioli, Zaneli 10, Tušek 12, Pesile.

Kao i u prethodna dva susreta u Beogradu, Partizan je gotovo siguran poraz pretvorio u pobedu.

Domaći su utakmicu počeli veoma loše i u prvoj četvrtini postigli samo osam poena. Dezorganizovanom igrom započeli su i drugu četvrtinu, omogućivši ekipi iz Pezara da sredinom ovog perioda igre povede i sa 18 poena razlike - 33:15.

Međutim, trojkama Veselina Petrovića i Miroslava Berića i s nekoliko uspešno izvedenih kontranapada Beograđani su do kraja druge četvrtine uspeli da smanje vođstvo gostiju iz Italije.

Do kraja utakmice Partizan je uspevao da održi minimalno vođstvo, a igrač utakmice, Veselin Petrović je trojkom iz okreta u poslednjem minutu i definitivno rešio pitanje pobednika.

Trener Partizana Darko Ruso izjavio je nakon susreta da je pobeđen izuzetno kvalitetan protivnik i ocenio da njegovi košarkaši mnogo bolje igraju protiv evropskih nego domaćih klubova:

"Ponovo smo slabo počeli meč. Međutim, u finišu smo uspeli da preokrenemo rezultat i zasluženo pobedimo. Startovali smo dosta anemično, što je protivnik kaznio. Čim smo zaigrali agresivnije, uspeli smo da pronađemo način da stignemo do pobede", izjavio je Ruso.

Mladi Bakić (levo, Budućnost)
i Sigalas (PAOK)

Evroliga, D grupa, 4. kolo, Podgorica, Jugoslavija, 8. novembar

BUDUĆNOST (Podgorica, Jugoslavija) - PAOK (Solun, Grčka) 83:71 (18:17, 21:19, 13:25, 24:10)

BUDUĆNOST: Bakić 4, Rakočević 17, Kuzmanović 7, Tomašević 29 (11 skokova), Topić 7, Brkić 11, Radonjić 6, Milojević 2.

PAOK: Koldebela 3, Lijadelis 21, Sigalas 9, Kargol 2, Bler 14, Koronjos 7, Vejs 2, Roka 13.

Ekipa podgoričke Budućnosti je pred oko 5.000 svojih navijača nanela prvi poraz grčkom PAOK-u u ovogodišnoj Evroligi - 83:71 (25:17, 21:19, 13:25, 24:10).

Odlično su domaći počeli utakmicu i već u 4. minutu poveli sa 11:2. Tu prednost izabranici trenera Miroslava Nikolića sačuvali su do kraja prve četvrtine. U drugih deset minuta Podgoričani još više pojačavaju gas i stižu do najveće prednosti na utakmici - 30:17.

U trećoj četvrtini dolazi do pada u igri Budućnosti. Gosti iz Grčke to koriste i u 28. minutu izjednačuju rezultat.

Pobednik je odlučen u poslednjoj četvrtini. Košarkaši Budućnosti su serijom 10:0 sredinom četvrtog perioda poveli sa 69:61. PAOK se preko nekoliko uzastopnih poena Argentinca Roke vratio u meč, ali su Tomašević, Rakočević, Bakić i Topić u presudnim trenucima sačuvali mirnu ruku i svojoj ekipi obezbedili treću pobedu u Evroligi.

Mišković (desno, Zvezda) i Riper (Rasing)
u borbi za loptu

Saporta Kup, C grupa, 4. kolo, Beograd, Jugoslavija, 7. novembar

CRVENA ZVEZDA (Beograd, Jugoslavija)) - PARIZ BASKET RASING (Pariz, Francuska) 66:68 (21:18, 12:19, 21:14, 12:17)

CRVENA ZVEZDA: Ašćerić 8 (pet skokova), Radmanović 8, Šljivančaniin 17 (pet skokova), Vujanić 15, Preković 12 (četiri asistencije), Savanović 2, Aleksić 2, Tica 2, Mišković.

RASING: Parker 14, Lesmond 10, King 16, Riper 5, Brajson 8, Kreidi 2, Dijara 5, Zig 8.

Crvena zvezda je pretrpela i drugi poraz u Kupu Saporta. U beogradskom "Pioniru", pred oko 1.500 gledalaca, u uzbudljivoj završnici, francuski Rasing je bio bolji - 68:66.

Gosti su slavili najviše zahvaljujući agresivnoj odbrani, za koju igrači domaće ekipe nisu imali pravih rešenja, pa su tokom utakmice izgubili čak 21 loptu.

Ipak, u samoj završnici susreta Zvezda je imala šansu da barem stigne do produžetaka, pošto je Radmanović smanjio prednost Francuza na 66:67. Riper je na drugoj strani pogodio samo jedno slobodno bacanje, ali Šljivančanin i Preković nisu uspeli u poslednjim sekundama da pogode koš Francuza.

Najbolji u redovima Crvene zvezde bili su Šljivančanin sa 17 i Vujanić sa 15 poena, dok su se kod gostiju istakli King sa 16 i Parker sa 14 poena.

RANIJE...

Dragiša Drobnjak (levo, Krka)
i Aleksandar Čubrilo (Partizan)

Suproliga, B grupa, 3. kolo, Beograd, Jugoslavija, 2. novembar

PARTIZAN (Beograd, Jugoslavija) - KRKA TELEKOM (Novo Mesto, Slovenija) 77:67 (16:21, 17:17, 18:17, 26:12)

PARTIZAN: Bogojević 3, Berić 28 (5 asistencija), Čubrilo 3, Čanak 8, Bulatović 13 (8 skokova), Ilijevski 2, Petrović, Marković 11, Varda 9, Glintić.

KRKA: Petrov 13, Dončić 10, Dejvison 2, Arapović 15, Anzulović 10, Drobnjak 15, Šćekić.

Košarkaši Partizana zabeležili su i drugu pobedu u Suproligi, pošto su u na svom parketu u Beogradu bili bolji od slovenačke Krke iz Novog Mesta - 77:67.

Utakmica je odlučena u poslednjoj četvrtini kada su domaći za samo pet minuta uspeli da anuliraju minus od četiri poena i da u jednom trenutku povedu sa čak 14 poena, najviše zahvaljujući uspešnim kontranapadima i vezanim trojkama Markovića i Berića.

Novi trener Partizana Darko Ruso izjavio je da su njegovi igrači pokazali izuzetnu psihičku stabilnost i uz veliko požrtvovanje preokrenuli rezultat, ali da su pokazali dosta slabosti na čijem će otklanjanju raditi u narednom periodu.

Evroliga, D grupa, 3. kolo, London, Engleska, 2. novembar

LONDON TAUERS (London, Engleska) - BUDUĆNOST (Podgorica, Jugoslavija) 88:95 (17:35, 24:20, 23:26, 24:14).

Saporta Kup, C grupa, 3. kolo, 1. novembar

KAHA SAN FERNANDO (Sevilja, Španija) - CRVENA ZVEZDA (Beograd, Jugoslavija) 79:81 (11:14, 20:28, 30:18, 18:21)

Košarkaši Crvene zvezde su na gostovanju u Španiji, u okviru trećeg kola Kupa Rajmonda Saporte, savladali Kahu San Fernando rezultatom 81:79.

"Crveno-beli" su odigrali jednu veoma ozbiljnu i taktički zrelu utakmicu pošto Španci jednostavno nisu imali rešenje za igru Beograđana. Domaća ekipa je treću četvrtinu dobila rezultatom 30:18 i najavila uzbudljivu završnicu.

U poslednji minut utakmice ušlo se rezultatom 78:77 za Crvenu zvezdu. Pametnom i smirenom igrom Beograđani su uspeli da sačuvaju prednost i da u penal završnici trijumfuju konačnim rezultatom od 81:79.

RANIJE...

Dejan Tomašević (Budućnost)

Evroliga, D grupa, 2. kolo, Frankfurt, Nemačka, 25. oktobar

FRANKFURT (Nemačka) - BUDUĆNOST (Podgorica, JUGOSLAVIJA) 79:94 (15:25, 21:22, 8:23, 15:24)

FRANKFURT: Tejlor 11, Terdenge 15, Grej 13, Šilds 5, Mekoj 18, Palmer 6, Maraš 3, Lutke 8.

BUDUĆNOST: Bakić 5, Radonjić 12, Kuzmanović 10, Tomašević 26, Topić 15, Brkić 13, Rakočević 7, Milojević 6.

Budućnost je prema očekivanjima u Frankfurtu slavila svoju prvu pobedu u Evroligi. Od samog početka susreta, Podgoričani su pokazali da imaju mnogo kvalitetniju ekipu od Nemaca. Već početkom druge četvrtine, kada su poveli sa 16 poena razlike, pobednik susreta je bio gotovo izvestan. Ekipa domaćina uspela je u drugom poluvremenu samo da stigne na prag izjednačenja, ali su izabranici trenera Miroslava Nikolića ponovo pojačali tempo i tri minute pre kraja ostvarili prednost od 12 poena (84:72) koja im je donela mirnu završnicu.

Suproliga, B grupa, 2. kolo, Solun, Grčka, 25. oktobar

IRAKLIS (Solun, Grčka) - PARTIZAN (Beograd, JUGOSLAVIJA) 91:76 (19:25, 22:17, 30:11, 20:23)

IRAKLIS: Karašev 21, Nakić 16, Hadživretas 21, Hupman 5, Farmer 8, Santanđelo 2, Papadopulos 9, Karagutis 9.

PARTIZAN: Bogojević 4, Berić 17, Čubrilo 9, Čanak 14, Bulatović 16, Petrović, Ilijevski, Marković 3, Varda.

Zahvaljujući katastrofalno lošoj igri u trećoj četvrtini, košarkaši Partizana vraćaju se poraženi sa prvog gostovanja u ovosezonskom takmičenju Suprolige.

Ekipa iz Beograda, koja je u većem delu prvog poluvremena bila bolji takmac i koja je na trenutke imala i prednost od devet poena, u nastavku susreta se jednostavno predala borbenim domaćinima. Igrači Iraklisa su se u trećem poluvremenu rastračali po terenu, iz kontranapada vešto kažnjavali greške "crno-belih", a centri grčke ekipe su odneli skoro sve lopte pod svojim i protivničkim obručem. Posle ubedljivo dobijene treće četvrtine (30:11), završni period igre predstavljao je samo rutinski posao za igrače Iraklisa.

Saporta Kup, C grupa, 2. kolo, Beograd, 24. oktobar

CRVENA ZVEZDA (Beograd, Jugoslavija) - Telekom Basket (Bon, Nemačka) 94:89 (26:17, 28:13, 17:30, 23:29)

Kup Koraća, kvalifikacije, revanš-mečevi, 25. oktobar

APOLON (Kipar) - HEMOFARM (Vršac, Jugoslavija) 70:75. Prvi meč 75:50 za Hemofarm. Hemofarm ide dalje.

VOJVODINA (Novi Sad, Jugoslavija) - MZT SKOPLJE 2000 (Makedonija) 93:85. Prvi meč 81:78 za Vojvodinu. Vojvodina ide dalje.

FMP ŽELEZNIK (Beograd, Jugoslavija) - JAMBOLGAZ (Bugarska) 75-62. Prvi meč za 67:65 FMP Železnik. FMP Železnik ide dalje.

RANIJE...

Beograd, 19. oktobra (Tanjug) - U prvom kolu B grupe Evro-lige (u verziji FIBA) danas je u Beogradu jugoslovenski predstavnik Partizan pobedio francuski Ortez sa 75:69 (17:24, 10:19, 25:12, 23:14).

Utakmica je odigrana u hali "Pionir" pred oko 3.000 gledalaca, a sudili su Nikos Picilkas (Grčka) i Andreas Rot (Austrija).

PARTIZAN: Bogojević, Petrović 5, Ilijevski 2, Čubrilo 9, Marković 5, Berić 18, Varda 6, Glintić, Jovanović, Bulatović 12, Gajić, Čanak 19.

ORTEZ: Fotu 6, Kar 23, M.Pjetrus, Dibos 9, Drozdov, Efteljer 15, F.Pjetrus 9, Dio, Masang 3, Louson 4.

Uprkos izuzetno lošoj igri u prvom delu susreta, košarkaši Partizana uspeli su da savladaju tim Orteza i pobedom počnu takmičenje u Evro-ligi. Iako je u prve dve četvrtine Ortez stekao kapitalnu prednost od 16 poena (43:27), "crno-beli" se nisu predali, već su zaigrali mnogo odlučnije i agresivnije.

"Trojkama" Čanka i Berića, čvrstom odbranom i sa nekoliko uspešnih polu-kontri Beograđani su za samo pet minuta anulirani minus od 16 poena. U momentima kada se odlučivao pobednik u poslednja tri-četiri minuta domaći su bili sigurniji i požrtvovaniji, pa su zasluženo stigli do pobede.

Trener "crno-belih" Nenad Trajković izjavio je nakon susreta da je meč bio veoma težak i da njegovi košarkaši zaslužuju pohvale za izuzetnu borbenost:

"Mada se u jednom trenutku činilo da je poraz neminovan, igrači se nisu predali. Pokazali su izuzetnu psihičku stabilnost i veliko požrtvovanje. Bilo nam je važno da takmičenje počnemo pobedom, a nadam se da ćemo u sledećim susretima igrati još bolje", rekao je Trajković.

Milenko Topić (desno, Budućnost)
u borbi za loptu sa Sejkalijem

Budućnost je loše startovala u Evropskoj ligi, takmičenju koje organizuje Zajednica evropskih košarkaških liga (ULEB), pošto je na svom parketu u Podgorici poražena od španske Barselone 77:85.

Domaća ekipa, oslabljena neigranjem povređenog plejmejkera jugoslovenske reprezentacije Saše Obradovića, igrala je sa puno oscilacija, što su gosti umešno kažnjavali. Jedno od prva dva vođstva tokom utakmice Budućnost je imala na početku utakmice kada je povela sa 3:1. Najviše zahvaljujući 20-godišnjem, 215 centimetara visokom Gasolu Katalonci su tokom većeg dela susreta diktirali tempo i imali prednost. Podgoričani su ponovo poveli u 33. minutu (68:67), ali nisu imali dovoljno koncetracije da susret uspešno privedu kraju.

Evroliga, D grupa, 1. kolo, Podgorica, 18. oktobar

BUDUĆNOST (Podgorica) - BARSELONA 77:85 (19:26, 25:19, 17:19, 16:21)

Dvorana: "Morača". Gledalaca: 3.000.

BUDUĆNOST: Bakić 4, Brkić 14, Radonjić 14, Sekulić, Vukčević 2, Radunović, Kuzmanović 2, Milojević 10, Tomašević 23, Topić 8.

BARSELONA: Rodrigez 9, Sejkali 8, Delafuente 6, Elson 10, Digbo 2, Navara 2, Duenjas 7, Jasikevičijus 13, Redžijas 2, Gasol 26.

Znatno oslabljen tim Crvene zvezde - zbog povreda nisu igrali Ašćerić, Jelić, Šljivančanin i Đokić - pretrpeo je poraz na startu ovosezonskog takmičenja u Saporta kupu od kiparskog Keravnosa.

Junak meča bio je kapiten kanadske reprezentacije Baret sa 28 poena (4/4 za tri poena), a imao je odlične asistente i u trojici Amerikanaca koji nastupaju za kiparsku ekipu.