Crvena Zvezda - Lester 3:1 (1:1)

Goran Drulić, strelac dva pogotka za Crvenu zvezdu

BEČ, 28. septembra (Tanjug) - U revanš utakmici 1. kola Kupa UEFA, jugoslovenski predstavnik ekipa beogradske Crvene zvezde pobedila je kao domaćin, u glavnom gradu Austrije, Beču, engleskog predstavnika Lester sa 3:1 (1:1).

U drugo kolo se plasirao jugoslovenski predstavnik Crvena zvezda ukupnim rezultatom 4:1. U prvoj utakmici u Engleskoj, rezultat je bio nerešen 1:1.

Strelci su bili Ivan Gvozdenović i Goran Drulić (dva gola) za Crvenu zvezdu, a Mustafa Izet za Lester.

Večerašnja utakmica je odigrana pred oko 15.000 gledalaca.

U drugom kolu Kupa UEFA Crvena zvezda će igrati protiv španskog prvoligaša Selte.

U prvom susretu, koji je na programu 26. oktobra, prvaci Jugoslavije će biti domaćini, a revanš susret igraće se 9. novembra u španskom gradu Vigo.

Partizan - eliminisan

Milivoje Ćirković (Partizan)

PORTO, 29. septembra (Tanjug) - Fudbaleri beogradskog Partizana eliminisani su iz daljeg takmičenja u Kupu UEFA, pošto su večeras, kao gosti, izgubili od ekipe Porta sa 0:1 (0:0).

Jedini pogodak je auto-gol Gerasimovskog, koji je u 88. minutu loptu Penje skrenuo u sopstvenu mrežu.

Prvi meč prvog kola Kupa UEFA, pre dve nedelje u Beogradu, završen je nerešenim rezultatom 1:1.

OFI (Krit) - Napredak (Jugoslavija) 6:0 (5:0)

HERAKLION, 28. septembra (Tanjug) - U revanš utakmici prvog kola Kupa UEFA, fudbaleri grčkog kluba OFI sa Krita pobedili su na svom terenu Napredak iz Kruševca sa 6:0 (5:0).

Prva utakmica je završena nerešeno 0:0, pa u drugo kolo ide OFI.

Strelci su bili Maoro u 13, Jordanidis u 21, Gomes u 23. iz jedanaesterca, Digozis u 35, Maoro u 45. i Gomes iz jedanaesterca u 51. minutu.