Olimpijski pregled (27. sept.)

Jugoslovenski odbojkaši slave trijumf protiv Holandije

Odbojkaška reprezentacija Jugoslavije plasirala se u polufinale olimpijskog turnira u Sidneju pošto je u četvrtfinalu pobedila selekciju Holandije rezultatom 3:2 (25:21, 18:25, 25:18, 30:32, 17:15).

Jugoslavija će u petak, 29. septembra, u polufinalu igrati protiv reprezentacije Italije. Opširnije.

Jugoslavija je osvojila 1. mesto u B grupi olimpijskog vaterpolo turnira u Sidneju, pošto je danas, u poslednjem, 5. kolu, pobedila Mađarsku sa 10:9 (3:3, 2:3, 3:2, 2:1).

Jugoslavija će se u četvrtfinalu, 29. septembra, sastati sa četvrtoplasiranim timom iz A grupe, Australijom. U uzbudljivoj utakmici, Jugoslavija je pobedila golom Aleksandra Šapića u poslednjoj sekundi susreta. Opširnije.

Jugoslovenski kajakaš Ognjen Filipović plasirao su polufinale trke olimpijske igre na 500 metara, pošto je danas u 1. kvalifikacionoj trci osvojio treće mesto. Filipović je na cilj stigao za 1:43,09.

Jugoslovenska reprezentativka u kajaku Nataša Janić plasirala se danas u Sidneju u polufinale olimpijske trke na 500 metara.

Naša kajakašica je stazu savladala za 1:54,39 minut i zauzela peto mesto u 2. kvalifikacionoj grupi, a plasman u polufinale je obezbedila na osnovu rezultata. Opširnije.

Najbolja jugoslovenska atletičarka Olivera Jevtić plasirala se u finale trke na 10.000 metara na Olimpijskim igrama u Sidneju, pošto je danas u 1. kvalifikacionoj grupi osvojila četvrto mesto.

Ona je na cilj stigla za 32:06,54 minuta.

Jugoslovenska atletičarka Mila Savić nije uspela da se plasira u polufinale trke na 200 metara na Olimpijskim igrama u Sidneju, pošto je danas u 6. kvalifikacionoj trci zauzela sedmo, pretposlednje mesto.

Mila Savić je na cilj stigla za 24 sekunde i 12 stotinki. Opširnije.