Jugoslavija - Rusija 25:27

Torgovanov (levo, Rusija) šutira pored Kneževića

SIDNEJ, 24. septembra (Tanjug) - Rukometna reprezentacija Jugoslavije zauzela je 3. mesto u A grupi olimpijskog turnira, pošto je danas u Sidneju, u poslednjem, 5. kolu, izgubila od Rusije sa 27:25 (14:12).

Jugoslavija će se u četvrtfinalu sastati s drugoplasiranim timom iz B grupe - Francuskom.

Pred oko 4.000 gledalaca, u "Paviljonu 2" Olimpijskog parka, sudili su Francuzi Garsija i Moreno.

JUGOSLAVIJA: Perić, Šterbik, Nikolić, Knežević 3, Jovanović 3, Peruničić 3 (1), Butulija 6 (5), Lapčević 1, Matić 3, Đukanović, Škrbić 6, Golić.

RUSIJA: A.Lavrov, Sukosjan, I.Lavrov 1, Kuličenko, Kokčarov 8, Voronjin 8 (5), Tučkin 2, Kudinov 2, Torgovanov 3, Kodkov 1, Gorpišin 1, Pogorelov 1.

Sedmerci: Jugoslavija 7 (6), Rusija 7 (5).

Isključenja: Jugoslavija 4, Rusija 6 minuta.

Jugoslovenski rukometaši nisu uspeli da protiv Rusa izbore pobedu, koja bi im donela prvo mesto u grupi, a time i lakšeg protivnika u četvrtfinalu, Slovence.

Zasluženo su poraženi, jer su Rusi najvećim delom susreta bili bolji, brži, a posebno, efikasniji. Mora se, međutim, istaći da je francuski sudijski par pogrešnim odlukama više puta oštetio našu ekipu.

Dva rivala odigrali su "tvrdu" utakmicu, punu žestokih duela, u kojoj je pobednički sastav održavao stalno vođstvo. "Plavi" su samo početkom prvog i drugog dela meča bili ravnopravni, da bi im u nastavku igre padala koncentracija, što zbog brojnih grešaka, što zbog angažovanije igre protivnika.

Neuhvatljiv za naše rukometaše bio je hitri Kokčarov, preko koga su išli svi kontranapadi ruske reprezentacije.

Utakmica je odlučena posle desetak minuta drugog poluvremena, kada su Jugosloveni napravili preokret i sa 12:14 došli na 16:15, u žestokoj borbi koja je, tek, trebalo da se rasplamsa.

Međutim, u nastavku meča je došlo do pada u igri našeg tima i dopustili su rivalu da napravi seriju od 3-0, posle čega su, do kraja utakmice, bezuspešno nastojali da rezultatski dostignu dominantne Ruse. Jedino što im je pošlo za rukom, bilo je da se približe na minus jedan (20:21), da bi se ruski igrači potom "odlepili" i obezbedili zasluženu pobedu.

Najbolji u redovima pobednika bili su golman Lavrov, Kokčarov, Voronjin i Torgovanov, dok su kod "plavih" ponovo najistakutiji bili golman Perić i kapiten Škrbć.