Olimpijski pregled (24. sept.)

Neprikosnoven na golu: Aleksandar Šoštar

Jugoslavija je u 2. kolu B grupe olimpijskog turnira za vaterpoliste, pobedila reprezentaciju SAD sa 8:5 (3:1, 2:2,2:1, 1:1).

Jugoslovenski vaterpolisti nastavili su sa uspešnim igrama na olimpijskom turniru, savladavši danas, zasluženo i ubedljivo, reprezentaciju SAD. Naša ekipa funkcionisala je odlično. Opširnije.

U poslednjoj utakmici 5. kola A grupe Olimpijskog turnira za rukometaše, danas je u Sidneju reprezentacija Rusije savladala Jugoslaviju sa 27:25(14:12).

Jugoslavija je osvojila 3. mesto u svojoj grupi i u četvrtfinalu će se sastati sa Francuskom koja je drugoplasirana u grupi B. Opširnije.

Jugoslovenski atletičar Siniša Peša eliminisan je iz daljeg toka takmičenja na Olimpijskim igrama u Sidneju, pošto je u disciplini 400 metara s preponama, u konkurenciji 62 takmičara, sa vremenom 52,14 sekundi zauzeo 54. mesto u generalnom plasmanu. Opširnije.