Jugoslavija - Španija 78:65

Španci deklasirani, na redu su Kanađani: Rebrača i Obradović

SIDNEJ, 23. septembra (Tanjug) - U 4. kolu B grupe olimpijskog turnira u košarci danas je u Sidneju reprezentacije Jugoslavije pobedila nacionalni tim Španije sa 78:65 (32:30).

Utakmica je odigrana u dvorani Dom, pred 8.365 gledalaca, a sudili su Romualdas Brazauskas (Litvanija) i Hidetoši Išida (Japan).

U poslednjem kolu "plavi" će igrati protiv Kanade.

Jugoslovenski košarkaši su sredinom drugog poluvremena, sa nekoliko uzastopno postignutih poena uspeli da slome otpor Španaca i obezbede četvrtu pobedu na Olimpijskim igrama. U sledećem kolu "plavi" će igrati odlučujuću utakmicu za prvo mesto u B grupi protiv selekcije Kanade.

Naš tim je prilično loše odigrao prvi deo meča i dugo se mučio da poveže igru. Dosta sporim i neorganizovanim napadima i neubičajeno mlakom igrom u odbrani Jugosloveni su dozvolili protivniku da uspešno kontroliše situaciju na terenu. Veliki broj koševa Španci su postigli iz drugog napada, što svedoči o dekoncentirasanosti košarkaša "plavog" tima.

Jugosloveni su se trgli tek sredinom drugog poluvremena, agresivnije krenuli na spoljne igrače protivničkog tima, izbacili centre iz reketa i sa nekoliko uspešnih kontranapada preokrenuli rezultat. Zahvaljujući seriji od 14:2, minus od dva poena su pretvorili u deset koševa viška, a potom su zahvaljujući još jednom naletu došli do 18 poena prednosti i rešili sve dilemo oko pobednika susreta.