Slabi rezultati Mirosavljeva i Pletikosića

Rajmond Debevec, pobednik u gađanju MK-puškom na 50 m trostavom

SIDNEJ, 23. septembra (Tanjug) - Nastupom Nemanje Mirosavljeva i Stevana Pletikosića u gađanju MK-puškom na 50 m trostavom jugoslovenski strelci su danas završili učešće na olimpijskom takmičenju u Sidneju.

Oba naša reprezentativca nisu ispunili očekivanja: Mirosavljev deli 15. mesto sa 1.161 krugom, a Pletikosić 29. sa 1.156 krugova, u konkurenciji 44 takmičara.

Prvo mesto i zlatna medalja pripali su Slovencu Rajmondu Debevecu, nekadašnjem reprezentativcu Jugoslavije.

Savezni selektor Branislav Lončar ocenio je da su Mirosavljev i Pletikosić danas propustilišansu da se nađu u finalu:

"Oni su vrlo dobro gađali u dva stava, klečećem i ležećem, i imali lepe izglede da dođu do finala. Međutim, sve su upropastili slabim gađanjem u stojećem stavu. Šteta, bila je to prilika da na kraju takmičenja popravimo celokupni utisak", rekao je Lončar.

Tako je jugoslovenska streljačka reprezentacija, u sastavu Jasna Šekarić, Aleksandra Ivošev, Aranka Binder, Stevan Pletikosić, Nemanja Mirosavljev i Goran Maksimović, na Olimpijskim igrama u Sidneju osvojila samo jednu medalju.

Jasni Šekarić je drugog dana takmičenja, 17. septembra, pripalo srebro u gađanju vazdušnim pištoljem.