Olimpijski pregled (21. sept.)

Prvo slavlje: naši odbojkaši posle susreta sa Amerikancima

U trećem kolu "B" grupe olimpijskog turnira za košarkaše, reprezentacija Jugoslavije pobedila je Angolu rezultatom 73:64 (39:32). Opširnije.

U meču 3. kola "B" grupe olimpijskog turnira muška odbojkaška reprezentcija Jugoslavije savladala je ekipu SAD sa 3:0 (25:15, 25:20, 25:23).

Posle poraza od Rusije (1:3) i Italije (2:3), ovo je prva pobeda Jugoslovena na 27. letnjim olimpijskim igrama. Opširnije.

Jugoslovenski dvojac bez kormilara (Nikola Stojić i Đorđe Višacki), plasirao se u finale Olimpijskih igara, pošto je u polufinalu, u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo drugo mesto u vremenu 6:34,93 minuta. Prva je bila ekipa Australije.

Četverac bez kormilara (Filip Filipić, Ivan Smiljanić, Boban Ranković i Mladen Stegić) osvojio je u svojoj grupi peto mesto u vremenu 6:08,82 minuta, tako da će se u "B" finalu boriti za plasman od 7. do 12. mesta. Opširnije.

Jugoslovenski strelci Stevan Pletikosić i Goran Maksimović nisu uspeli da se plasiraju u finale olimpijskog takmičenja u gađanju malokalibarskom puškom iz ležećeg stava.

Pletikosić je sa 591. pogođenim krugom zauzeo 30. mesto, dok se Maksimović, koji je pogodio dva kruga manje, plasirao na 35. poziciju. Opširnije.

Marica Stražmešter je na 200 m leđno sa vremenom 2:22,59 min zauzela 31. mesto u konkurenciji ukupno 35 takmičarki, Nebojša Bikić je sa 23,57 sekundi na 50 m slobodno bio 43. među 77 plivača, dok je 16-godišnji Milorad Čavić diskvalifikovan u kvalifikacionoj trci na 100 m delfin. Opširnije.

Jugoslovenski teniseri Nenad Zimonjić i Dušan Vemić izgubili su u prvom kolu muških parova na olimpijskom turniru u Sidneju od francuskog dubla Arno Kleman - Nikolas Eskid sa 6:3, 6:3.