Luksemburg - JUGOSLAVIJA 0:3 (0:3)

Igor Duljaj (Jugoslavija)

LUKSEMBURG, 3. septembar (Tanjug) - Mladi fudbaleri Jugoslavije uspešno su startovali u prvoj grupi kvalifikacija za evropsko prvenstvo selekcija do 21 godine, pošto su danas kao gosti savladali svoje vršnjake iz Luksemburga sa 3:0 (3:0).

Na stadionu "Esparanž", pred oko 1.000 gledalaca, sudio je Uzun iz Turske.

Golove su postigli: Branko Brnović u 17, Igor Duljaj u 26. i Branko Bošković u 44. minutu.

JUGOSLAVIJA: Vasković, Marković, Šmit (Ljubisavljević), Duljaj, Martinović, Dudić, Jolović, B.Brnović (Stojaković), Ilijev (Vučićević), Bošković i Đokaj.

LUKSEMBURG: Flik, Molitor, Helebrand, Štraus, Paraš, Šak, Levek, Bolendorf, Himeš, Čabojse i Komeš.

"Plavi" su prikazali odličnu igru u prvom poluvremenu, kada su, lepim golovima, poveli sa 3:0.

Međutim, uljuljkani ubedljivim vođstvom, u drugom poluvremenu "plavi" su igrali opšteno i propustili nekoliko prilika za gol.