Jugoslavija - Turska 78:58

U prvoj petorci Prvenstva: Vladimir Radmanović

Ohrid, 6. avgust - Mlada košarkaška reprezentacija Jugoslavije (igrači do 20 godina) osvojila je 5. mesto na prvenstvu Evrope u Ohridu, pošto je večeras pobedila selekciju Turske sa 78:58 (37:31).

Reprezentacija Slovenije postala je prvak Evrope, jer je u uzbudljivom finalnom meču u Ohridu savladala Izrael sa 66:65 (26:34). bronzana medalja pripala je Španiji, koja je savladala Hrvatsku sa 82:77.

Treneri svih 12 ekipa, pored Bećirovića, koga su proglasili za najboljeg igrača, u najbolju petorku šampionata uvrstili su i Vladimira Radmanovića iz Jugoslavije, Makedonca Ilijevskog, Španca Gostena i Hrvata Bagarića.

Prve četiri ekipe kvalifikovale su se za prvenstvo sveta mladih košarkaša, koje će iduće godine biti održano u Japanu.