Ki Klaksvik - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:1)

Sve bolji: Goran Drulić

Farska ostrva, 12. jul - Ekipa beogradske Crvene zvezde je pobedom (3:0) nad domaćim Ki Klaksvikom, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, praktično obezbedila plasman u drugo kolo gde je čeka Torpedo iz Gruzije.

U 43.minutu "crveno-beli" su došli u vođstvo preko Dejana Ilića na pas Gorana Drulića. Zvezda je na odmor mogla da ode i sa većim vođstvom, ali je udarac Lea Lerinca sa bele tačke zaustavio bivši golman subotičkog Spartaka Kujundžić.

U nastavku susreta "crveno-beli" su igrali u istom ritmu. Ilić je u 78. minutu uputio centaršut u protivnički šesnaesterac, Dragan Stevanović je bio najbolji u skoku i loptu glavom smestio u mrežu. O nemoći domaće ekipe najbolje govori podatak da su prvi put došli do gola golmana Crvene zvezde Aleksandra Kocića tek u 75.minutu.

Konačan rezultat postavio je Dragan Stevanović u poslednjem minutu susreta.