JUGOSLAVIJA - Holandija 3:1

Roterdam, 11. jul - Posle slabog starta na završnom "turniru šestorice" Svetske lige, kada su juče izgubili od Rusije (0:3), Jugosloveni su večeras pobedili domaćina Holandiju, olimpijskog šampiona 1996. u Atlanti i evropskog prvaka 1997. u Ajndhovenu, za samo 76 minuta igre.

Jugosloveni su počeli silovito i zahvaljujući raznovrsnoj i kreativnoj igri, dobili prvi set za 21 minut.

Međutim, kada se očekivalo da će nastaviti sa takvom igrom, jugoslovenski odbojkaši dozvolili su Holanđanima da od početka drugog seta povedu i do kraja ovog dela igre zadrže prednost.

Posle ovakve oscilacije u igri, savezni kapiten jugoslovenske reprezentacije Zoran Gajić morao je da izvrši neke izmene u prvoj postavi, pa su umesto umornog Bateza i Kovača, ušli Miljković i Vladimir Grbić, a kasnije i Vušurović. Od tada, "plavi" su igrali kao preporođeni i lako dobili treći set.

Međutim, tek u četvrtom setu naši odbojkaši pokazali su sve svoje kvalitete, dozvolivši protivniku da osvoji samo 13 poena.

Svetska liga, finalni turnir, drugo kolo, Roterdam, Holandija, 11. jul

JUGOSLAVIJA - HOLANDIJA 3:1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:13)

Trajanje setova: prvi - 21 minuta, drugi - 17 minuta, treći - 21 minuta, četvrti - 17.

Dvorana: "Ahoji". Gledalaca: oko 1.500. Sudije: Lajthauer (Nemačka) i Šimojama (Japan).

JUGOSLAVIJA: Batez (osvojeni poeni: 8), Kovač (7), Boškan, Mešter (11), Mijić, Grbić Nikola (3), Grbić Vladimir (7), Gerić (2), Vujević (12), Miljković (8), Petković, Vušurović (7).

HOLANDIJA: Latuhihin, Numerdor (9), Gercen(17), R. Šuil, M. van de Gor, B. van de Gor (10), Kostra, E. Šuil, Blanže, Van der Horst (7), Kristina, Delejman (15).