Rusija - JUGOSLAVIJA 3:0

Bledo izdanje: Vladimir Batez (Jugoslavija)

Roterdam, 10. jul - Rusija je potvrdila visok kvalitet i odličnu formu savladavši maksimalnim rezultatom neubedljivu selekciju Jugoslavije - 3:0 (25:23, 25:20, 25:22).

Polovinom prvog seta Jugosloveni su imali vođstvo 16:13, ali su Rusi načinili seriju 5:0. "Plavi" su uspeli da se vrate i izjednače na 21:21, ali su platili danak lošem prijemu servisa i izgubili prvi set.

U drugom setu ista slika - Jugoslavija je ponovo u vođstvu (13:9), Rusi su uspeli da preokrenu rezultat (18:15) i preciznijom igrom zadrže prednost do konačnih 25:20.

Jugoslovenski odbojkaši imali su u trećem setu šansu da učine nešto više, pošto su vodili sa 18:17 i 19:18, ali je u odlučnim trenucima ponovo usledio pad u igri. Rusi su to umeli da iskoriste i četvrtom meč loptom reše susret u svoju korist.

Svetska liga, finalni turnir, prvo kolo, Roterdam, Holandija, 10. jul

JUGOSLAVIJA - RUSIJA 0:3 (23:25, 20:25, 22:25)

Trajanje setova: prvi - 25 minuta, drugi - 20 minuta, treći - 23 minuta.

Dvorana: "Ahoji". Gledalaca: oko 500. Sudije: Sokuloglu (Turska) i Azavedo (Portugalija).

JUGOSLAVIJA: Batez (osvojeni poeni: 6), Kovač, Boškan, Mešter (5), Mijić, Grbić Nikola (3), Grbić Vladimir (12), Gerić (3), Vujević (7), Miljković (5), Petković, Vušurović (2).

RUSIJA: Dinejkin, Kamučkin, Olikver (7), Šulepov (6), Kazakov (15), Mitkov, Tetjuhin (8), Jakovljev (17), Kulečov.