Jugoslavija - "Selekcija novinara" 7:1 (3:1)

Siniša Mihajlović (Jugoslavija)

Beograd, 26. april - U pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo jugoslovenska fudbalska reprezentacija je sa ubedljivih 7:1 porazila selekciju koju su sastavili jugoslovenski sportski novinari.

"Novinari" su poveli već u 5. minutu golom napadača OFK Beograda Petra Divića, ali je sa dva fenomenalna gola rezultat preokrenuo najbolji igrač večerašnje utakmice, vezni igrač rimskog Lacija Dejan Stanković. Prvo je u 15. minutu majstorskim lobom sa preko 40 metara savladao golmana Crvene zvezde Kocića, da bi ga u 40. minutu, snažnim šutem sa 25 metara, još jednom primorao da loptu vadi iz mreže.

Juventusov centarfor Darko Kovačević je do odmora povisio vođstvo selekcije Jugoslavije na 3:1. U nastavku, oko 8.000 gledalaca na stadionu Partizana videlo je po dva pogotka Slobodana Komljenovića i nove nade jugoslovenskog fudbala Mateje Kežmana.

Beograd, Jugoslavija, 26. april, prijateljski susret

JUGOSLAVIJA - "SELEKCIJA NOVINARA" 7:1 (3:1)

Savo Milošević (levo) u
duelu sa Goranom Bunjevčevićem
iz "Selekcije novinara"

Strelci: Dejan Stanković (15, 40), Darko Kovačević (44), Slobodan Komljenović (50, 85), Mateja Kežman (76, 90) za Jugoslaviju; Petar Divić (5) za "Selekciju novinara". Stadion Partizana u Beogradu. Gledalaca: 8,000. Sudija: Miroslav Radoman (Novi Sad).

JUGOSLAVIJA: Kralj (Cicović), Dudić (Krstajić), Đorović (Komljenović), Jokanović (Đorđević), Đukić (Saveljić), D. Stanković (Lazetić), Nađ (Grozdić), Kovačević (Kežman), Milošević (Pjanović), Drulović (J. Stanković), Mihajlović (Bolić).

"SELEKCIJA NOVINARA": Kocić (Korać, Ristović), Mirković (Đenić), Obradović (Aničić), Duljaj (Ocokoljić), Bunjevčević (Tanasijević), Gvozdenović (Martinović), Trobok (I. Stanković, Kostić), Ivić (Gojković), Janković (Popović, Anđelković), Tomić (Nedović), Divić (Spasić).