Budućnost - Hipo 28:28

Rukometašice podgoričke Budućnosti sa strepnjom putuju na revanš-meč polufinala evropskog Kupa šampiona, pošto su u prvoj utakmici igrale samo nerešeno sa austrijskom ekipom Hipo - 28:28 (15:12).

Jugoslovenski prvak je igrao odlično u prvom delu, imao prednost i od 4-5 golova razlike. Niko nije očekivao da će gošće iz Austrije u nastavku preuzeti inicijativu i u 50. minutu povesti sa četiri gola razlike. Ipak, Budućnost je u finišu susreta, uz bučnu podršku oko 3.500 svojih navijača, uspela da se vrati u meč i dve sekunde pre kraja, preko Aleksandre Đurović, izjednači rezultat.

Podgorica, 22. april - Liga šampiona za rukometašice, prva utakmica polufinala

BUDUĆNOST (Podgorica, Jugoslavija) - HIPO NIDEROSTERAJH (Austrija) 28:28 (15:12)

SC "Morača".

Gledalaca: 3.500.

Sedmerci: Budućnost 9 (7), Hipo 4 (2).

Isključenja: Budućnost 8, Hipo 4 minuta.

BUDUĆNOST: Gricenko, Jovanović, Đurović 4, Bulatović 3, Kolaković 7 (7), Tomanović, Miličković, Savić 2, Selmanović, Petrović 5, Jerominok 4, Jovović 3.

Kretanje rezultata: 2:1 (4. minut), 7:3 (10), 8:3 (13), 12:8 (25), 15:11 (29), 15:15 (35), 20:22 (47), 25:26 (57).