Zvezda i Napredak za trofej

Mudrom i strpljivom igrom fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su cilj – pobedili su Milicionar i plasirali se u finale Fudbalskog kupa Jugoslavije. Prvi put u svojoj istoriji Napredak iz Kruševca je uspeo da se domogne finala, pobedivši na svom stadionu Zemun, posle jedanaesteraca, nakon što je posle 90 minuta susret završen bez golova. Junak trijumfa je golman Slavoljub Krnjinac, koji je odbranio šut Jalovca sa bele tačke.

Finalna utakmica igra se 10. maja na stadionu Partizana u Beogradu.

Fudbalski kup Jugoslavije, polufinale, Beograd, 19. april

MILICIONAR (Beograd) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 0:3 (0:1)

Strelci: Lerinc (41), Bošković (57), Georgioski (71).

Stadion: Milicionara. Gledalaca: 6.000. Sudija: Dušan Mrakić (Beograd). Žuti kartoni: Katić, D. Stojković (Milicionar).

MILICIONAR: Kovačević, Živković, Đukić, Bogdanović, Grubelić (Stanišić), Krišanović, Jezdimirović, Petrović (Dančetović), Katić, Spalević (D. Stojković).

CRVENA ZVEZDA: Kocić, Dudić, Ilić, Vukomanović, Glogovac, Bunjevčević, Gvozdenović (Vitakić), Lerinc (Georgioski), Pjanović, Stevanović, Bošković (Gojković).

GOLOVI

Zvezda je povela u 41. minutu. Dejan Ilić je na sredini terena ukrao loptu domaćim fudbalerima i poslao je napred prema Leo Lerincu, koji preciznim udarcem, iskosa sa oko 14-15 metara, prvi put pogađa mrežu domaćina.

Posle kornera Lerinca u 57. minutu, Branko Bošković je već zaboravljenim “makazicama” preko glave, sa oko 7-8 metara postigao izuzetno lep pogodak.

U 72. minutu Stevanović je prodro po desnoj strani i umesto centaršuta, odigrao kratkim pasom do utrčalog Georgioskog, koji je zamenio Lerinca nepun minut ranije. Oštrim i preciznim šutem u bliži ugao makedonski reprezentativac je po treći put savladao golmana domaćih Kovačevića.

Fudbalski kup Jugoslavije, polufinale, Kruševac, 19. april

NAPREDAK (Kruševac) – ZEMUN 0:0 penalima 5:4

Strelci iz penala: Kojičić, Krstić, Vidojević, Stefanović, Mijatović za Napredak. Đurić, Bojanić, Kruščić i Veselinović za Zemun. Udarac Jalovca odbranio je Krnjinac

Gradski stadion u Kruševcu. Gledalaca: 25.000. Sudija: Milan Vidić (Užice). Žuti kartoni: Jovanović (Napredak), Stolica Kruščić, Veselinović, Jelović i pomoćni trener Mitić (Zemun).

NAPREDAK: Krnjinac, Atanasković, Đokić, Krstić, Mijatović, Zajić, Vidojević, Dragnjević, Stefanović, Kojičić, Đurđević (Jovanović).

ZEMUN: Ristović, Milenković, Đurović, Grkinić (Jolović), Kruščić, Stolica, Veselinović, Branković, Golijanin (Inđić), G. Čelar (Đurić), Bojanić.

RANIJE...

Milicionar - Zvezda u polufinalu

Beograd, 10. april - U polufinalu Fudbalskog Kupa Jugoslavije igraće Milicionar (Beograd) - Crvena zvezda (Beograd) i Napredak (Kruševac) - Zemun, odlučeno je danas žrebom u prostorijama Fudbalskog saveza Jugoslavije.

Utakmice se igraju 19. aprila.

RANIJE...

Zvezda u polufinalu, Obilić eliminisan

5. april - Beogradska Crvena zvezda je, teže nego što se očekivalo, savladala borbenu ekipu kragujevačkog Radničkog. Železnik je načinio jedino iznenađenje četvrtfinala Kupa Jugoslavije pobedivši Obilić posle jedanaesteraca. Zemun je već u prvom poluvremenu postigao četiri gola i prebrinuo sve brige oko plasmana u polufinale. U Kruševcu su golmani obe ekipe bili najbolji akteri utakmice i najveći krivci što je posle 90 minuta igre ostalo 0:0, pa su o pobedniku odlučivali jedanaesterci.

CRVENA ZVEZDA (Beograd) RADNIČKI (Kragujevac) 1:0 (0:0)

ČELIK UNIPROM (Nikšić) ZEMUN 0:5 (0:4)
 Golijanin (16), Čelar (31, 36), Stolica (34), Bojanić (62)

U polufinale Kupa Jugoslavije u fudbalu plasirale su se ekipe Crvene zvezde, Zemuna, Milicionara i Napretka. Polufinalni susreti igraju se 19. aprila, a finale je na programu 10. maja.

RANIJE...

Beograd, 22. decembar - Žrebom su određeni četvrtfinalni parovi Kupa Jugoslavije:

CRVENA ZVEZDA (Beograd) RADNIČKI (Kragujevac)
ČELIK (Nikšić) ZEMUN
NAPREDAK (Kruševac) ŽELEZNIK (Beograd)
MILICIONAR (Beograd) OBILIĆ (Beograd)

Igra se jedan meč, termini četvrtfinalnih utakmica biće naknadno utvrđeni, predlog je da to bude početkom aprila 2000. godine.

8. decembar - Najveće iznenađenje osmine finala Fudbalskog kupa Jugoslavije dogodilo se u Zemunu, gde je domaći tim, posle izvođenja jedanaesteraca, iz daljeg takmičenja eliminisao favorizovani Partizan.

ZEMUN PARTIZAN (Beograd) pen. 4:3 (0:0, 0:0)

ZETA OBILIĆ (Beograd) 1:2 (0:0)
Brnović (67)Filipović (51), Radojičić (65)
SARTID (Smederevo) CRVENA ZVEZDA (Beograd) 0:3 (0:1)
 Jelić (21, 61-11m), Gojković (68-11m)
ŽELEZNIK (Beograd) VOJVODINA (Novi Sad) 1:0 (0:0)
Živković (62-11m)
NAPREDAK (Kruševac) MOGREN (Budva) 2:0 (1:0)
Kojičić (38-11m), Stefanović (62)
RADNIČKI (Kragujevac) ČUKARIČKI (Beograd) 1:0 (0:0)
Ješić (55)
BUDUĆNOST (Banatski Dvor) ČELIK (Nikšić) pen. 3:5 (1:1, 0:0)

Todorović 3:5

BALKAN BUKOVICA (Beograd) MILICIONAR (Beograd) 1-2 (0-1)
Akaratović (67-11m)Đorđević (42), Dančetović (84-11m)

U četvrtfinale Kupa Jugoslavije plasirale su se ekipe Zemuna, Crvene zvezde, Obilića, Železnika, Napretka, Radničkog (K), Čelika i Milicionara.

RANIJE...

26. novembar - Određeni su parovi osmine finala Kupa Jugoslavije. Mečevi se igraju 8. decembra.

BUDUĆNOST (BD) OFK BEOGRAD 1:0

U osminu finala su se plasirale ekipe Partizana (Beograd), Crvene zvezde (Beograd), Železnika (Beograd), Zemuna, Vojvodine (Novi Sad), Zete (Podgorica), Milicionara (Beograd), Čelika (Nikšić), Balkan Bukovice (Beograd), Napretka (Kruševac), Radničkog (Kragujevac), Čukaričkog (Beograd), Sartida (Smederevo), Mogrena (Budva), Budućnosti (BD) i Obilića.

Finale Kupa Jugoslavije u sezoni 1998/99.